Kohus jättis Aivo Petersoni vahi alla

Aivo Peterson.
Aivo Peterson. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna ringkonnakohus jättis esmaspäeval rahuldamata Aivo Petersoni kaitsja taotluse Petersoni vahi alt vabastamiseks.

Kaitsepolitsei pidas Petersoni koos veel kahe mehega 11. märtsil kinni kahtlustatuna Eesti riigi vastase suhte loomises ning prokuröri taotlusel võeti esialgse kahtlustuse saanud mehed kaheks kuuks vahi alla.

Kohus jättis Petersoni kaitsja Mati Senkeli määruskaebuse Petersoni vahi alt vabastamiseks rahuldamata ja Harju maakohtu 11. märtsi määruse muutmata.

Prokuratuur pole avaldanud, millal Petersonile süüdistus esitatakse.

Aivo Peterson on liikumise Koos/Vmeste üks juhtliikmeid ja kandideeris riigikogu valimistel Eestimaa Ühendatud Vasakpartei nimekirjas Ida-Virumaal ning sai seal 3969 häält.

Riigivastase suhte loomist käsitleb karistusseadustiku paragrahv 235 lõige 1, mille kohaselt karistatakse Eesti Vabariigi iseseisvuse ja sõltumatuse vastu suunatud tegevuse eesmärgil loodud kolmest või enamast isikust koosnevasse püsivasse ja isikutevahelise ülesannete jaotusega ühendusse kuulumise, samuti sellise ühenduse loomise, juhtimise või sellesse liikmete värbamise eest kuni kuueaastase vangistusega. 

Kohtu hinnangul võivad mehed vabaduses viibides asuda kriminaalmenetlusest kõrvale hoiduma ja on ka oht, et nad võivad kuritegude toimepanemist jätkata.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: