Ka Läti saadab Kaliningradi nime ajaloo prügikasti

Kaliningrad
Kaliningrad Autor/allikas: SCANPIX/dpa/picture-alliance/Ulf Mauder

Läti riiklik keelekeskus (VVC) soovitas läti keeles kasutada Kaliningrada asemel traditsioonilist balti nime Karaluči või saksa päritolu nime Kenigsberga.

Läti riiklik keelekeskus on Läti justiitsministeeriumile alluv riigiasutus, mis tegeleb keelepoliitikaga seotud teemadega. Keskus soovitas nüüd Kaliningradi nimetamisel eeskuju võtta naaberriikidest, vahendas LSM.

Poola otsustas hiljuti, et Kaliningradi linn peaks edaspidi olema Królewiec. Kaliningradi oblastile anti samal kaalutlusel nimekuju soovituseks Królewiecka. Leedu kaalub samas ajaloolise nime Karaliaučiaus kasutuselevõtmist.

Kaliningradi oblasti pealinn Kaliningrad on ainus Läänemere sadam Venemaal, mis on talvel jäävaba. Kaliningradi oblastil on maapiir Leedu ja Poolaga.

Pärast teist maailmasõda jäi Preisimaa kirdeosa koos Kaliningradiga NSVL-i valdusesse. Kaliningrad sai nime NSVL-i tippkommunisti Mihhail Kalinini järgi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: