Suurbritannia ja USA kehtestavad Venemaa suhtes uued sanktsioonid

Briti peaminister Rishi Sunak ja USA president (Jaapani peaministri taga) Joe Biden osalevad Jaapanis G7 grupi riikide tippkohtumisel
Briti peaminister Rishi Sunak ja USA president (Jaapani peaministri taga) Joe Biden osalevad Jaapanis G7 grupi riikide tippkohtumisel Autor/allikas: SCANPIX/THE CANADIAN PRESS/Adrian Wyld

Nii Suurbritannia kui ka USA peaksid teatama uutest sanktsioonidest Venemaa vastu. Mõlemad riigid osalevad Jaapanis Hiroshimas G7 grupi riikide tippkohtumisel ning uutest sanktsioonidest peaksid allikate sõnul teatama kõik G7 riigid.

Kõik G7 grupi riigid peaksid Hiroshima tippkohtumise raames teatama uutest sanktsioonidest Venemaa vastu. Uute sanktsioonide kehtestamise plaanidest on avalikult teatanud Suurbritannia ja allikad on avanud ka USA sanktsiooniplaane.

Britid kavatsevad keelu alla panna Vene teemandid ning keelustavad Venemaalt pärit metallide impordi. Keelu alla läheb Vene vask, alumiinium ja nikkel. Vene teemandieksport oli 2021. aastal väärt viis miljardit dollarit, millest 40 protsenti pärines Vene riiklikust teemandiettevõttest Alrosa. Venemaa on maailma suurim teemandite eksportija, kuid enamus teemante lõigatakse ja lihvitakse kolmandates riikis, eelkõige Indias ja Belgias, vahendas The Times.

USA omakorda kehtestab Vene eraisikuile, organisatsioonidele, laevadele ja lennukitele umbes 300 uut sanktsiooni, kinnitas üks G7-me kohtumisest osa võttev kõrge ametiisik. Uudisteagentuuridele anonüümsena kõnelenud ametniku sõnul keelatakse uue sanktsioonipaketiga ka USA eksportkauba müük 70nele institutsioonile Venemaal ja mujalgi. Ametnik ei nimetanud, mis riikidesse peale Venemaa täpselt USA kaupade müük keelatakse.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: