SAPTK korraldas Toompeal meeleavalduse perekonnaseaduse muudatuste vastu
Toompeale kogunenud meeleavaldajad kandsid plakateid, millel kirjas, et abielu pole samasoolistele, abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel ning perekond on mees, naine ja lapsed. Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht Varro Vooglaid ütles, et meeleavaldus korraldati selleks, et riik austaks abielu ja perekonna institutsiooni, sest see on rahva püsimise alus.
Oma sõnavõtus kutsus Vooglaid rahvast rahumeelsele kodanikuallumatusele.
"Mitte leppima, et meie lastele hakatakse koolis õpetama mingit ümberkirjutatud, moonutatud tähendust abielust. Et hakatakse rääkima, et poisid saavad omavahel abielluda ja tüdrukud omavahel. Me ei ole sellega nõus ja me ei kavatse seda kunagi aktsepteerida sõltumata sellest, mida seadustesse kirjutatakse," lausus Vooglaid.
Rahvarohkel miitingul olid kohal ka kõigi riigikogu opositsioonifraktsioonide esindajad.
"Ma imestan, et esimeste asjade hulgas tullakse mehe ja naise abielu mõistet muutma – see on üsna jõhker käitumine tänaselt valitsuselt," ütles Riina Solman Isamaast.
Keskerakonna fraktsioon toetab küll kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist, kuid mitte abieluvõrdsust.
"Et abielu peaks jääma liiduks mehe ja naise vahel, selles osas, ma arvan, me oleme päriselt üksmeelsed;" lausus Keskerakonna fraktsiooni liige Maria Jufereva-Skuratovski.
"See on väga hea, et opositsioon on täna üksmeelselt siin, sellepärast et ma väga loodan, et meil riigikogus see üksmeel säilib," lausus Helle-Moonika Helme EKRE-st.
Perekonnaseaduse muutmise eelnõu läbis esmaspäeva esimese lugemise. Sotsiaaldemokraat, õiguskomisjoni esimees Eduard Odinets ütles, et abieluvõrdsuse ja kooseluseaduse rakendusaktide üle on arutletud aastaid.
"Kahe täiskasvanud inimese abiellumise võimaldamine sõltumata nende soost kuidagi moodi ei vähenda või ei muuda või ei halvenda kõikide teiste inimeste perede ja paaride ja abielus olevate inimeste ei väärtusi ega õigusi ega ka kohustusi," lausus Odinets.
Muudatusettepanekuid saab eelnõule esitada 6. juunini ning Odinetsi sõnul ootab õiguskomisjon tagasisidet eelnõu kohta rohkem kui 40 organisatsioonilt ning kohtumised huvirühmadega seisavad ees ülejärgmisel nädalal.
Toimetaja: Mari Peegel, Marko Tooming