Rootsi ülemkohus kiitis heaks Kurdistani PKK toetaja loovutamise Türgile

Rootsis toimus hiljuti ka NATO-ga liitumise vastu avalik protest, kus lehvitati Kurdistani Töölispartei (PKK) lippe
Rootsis toimus hiljuti ka NATO-ga liitumise vastu avalik protest, kus lehvitati Kurdistani Töölispartei (PKK) lippe Autor/allikas: SCANPIX/Maja SUSLIN/TT News Agency/AFP

Rootsi kohus kiitis heaks ühe Kurdistani Töölispartei (PKK) poolehoidja loovutamise Türgile. Lõpliku otsuse peab tegema Rootsi valitsus. Sama mees mõisteti 2014. aastal Türgis süüdi narkokuritegudes.

Rootsi ülemkohus kiitis heaks Kurdistani Töölispartei (PKK) poolehoidja loovutamise Türgile, teatas teisipäeval ajaleht Aftonbladet. Kohtu otsuse kohaselt saab nüüd valitsus langetada otsuse võimaliku väljaandmise kohta. Lehe andmetel oleks tegemist esimese PKK toetaja väljaandmisega Ankarale.

Aftonbladet kirjutas, et 35-aastane mees mõisteti 2014. aastal Türgis neljaks aastaks ja seitsmeks kuuks vangi uimastitega seotud kuriteos. Ta vabastati paar aastat hiljem tingimisi ja suundus elama Rootsi. Mees võeti mullu augustis Rootsis uuesti kinni Türgi prokuröride taotluse alusel, kes soovivad, et ta kannaks ülejäänud karistuse Türgis.

Mehe enda hinnangul on aga Ankara nõudmine seotud hoopis tema avaliku toetusega PKK-le. Otsus langetati ajal, mil Stockholm ja Ankara on jätkamas kõnelusi Rootsi NATO-liikmesuse heakskiitmise üle Türgis.

Türgi ja Ungari on ainsad NATO liikmesriigid, mis ei ole veel Rootsi ühinemistaotlust heaks kiitnud. Alliansi liikmeks saamiseks on vaja kõigi liikmesriikide üksmeelset toetust.

Soome ja Rootsi esitasid ühinemissoovi mullu mais ajendatuna Venemaa vallandatud sõjast Ukrainas. Soome sai NATO 31. liikmesriigiks 4. aprillil. Rootsi loodab jõuda ühinemisprotseduuriga lõpule enne alliansi tippkohtumist järgmisel kuul Vilniuses.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: STT-AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: