Purga esitas kultuuriministeeriumi kantsleri kohale Alliksaare

Kristiina Alliksaar
Kristiina Alliksaar Autor/allikas: Anna-Maria Kurrel

Kultuuriminister Heidy Purga esitas valitsusele kinnitamiseks kultuuriministeeriumi kantsleri ametikohale Kristiina Alliksaare kandidatuuri.

Kantsleri nimetab ametisse ja vabastab ametist ministri ettepanekul valitsus. ERR-i portaal kirjutas juba 16. mail, et kultuuriministeeriumi uueks kantsleriks võib saada senine Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar. Ei Alliksaar ega kultuuriminister Purga sel hetkel teemat lähemalt kommenteerida ei soovinud.

"Minu nimega spekuleeritakse palju, soovin oma otsused ise teha. Aitäh huvi tundmast," märkis Alliksaar. "Minu enda tulevikuplaanidest ei ole praegu ka veel midagi rääkida, hetkel juhin ametiaja lõpuni Vanemuise teatrit kogu energiaga." 

Sel teisipäeval esitas kultuuriminister Purga eelnõude infosüsteemi korralduse "Kultuuriministeeriumi kantsleri ametikohale nimetamine" eelnõu, mis ise ja millele lisatud failid on küll kõik AK märkega, kuid mille failide pealkirjad (KRISTIINA ALLIKSAAR registriteade, ID-kaart-Kristiina Alliksaar_2027, Alliksaar nousolek jne) annavad üheselt mõista, et selleks on Alliksaar.

Alliksaar teatas märtsis, et Vanemuise teatrijuhi ametikohale uuesti ei kandideeri ning tema viimane tööpäev on 30. juunil. Alliksaar on varem juhtinud ka Ugala teatrit. Etendusasutuste liidu juhina on Alliksaar teravalt kritiseerinud kultuuriministeeriumi teatrite rahastamise põhimõtteid.

Vanemuine kuulutas välja avaliku konkursi uue juhi leidmiseks 16. märtsil, kuid tähtajaks ei laekunud positsioonile nõukogu visiooniga sobivaid kandidaate. Seejärel valiti teatri juhiks järgnevaks aastaks varasem Rahvusooper Estonia peadirektor ja Põhja-Pärnumaa vallavanem Aivar Mäe.

15. mail kinnitas kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits ERR-ile, et lahkub ametist 10. juunil, mil saab läbi tema viieaastane ametiaeg.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: