X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kultuuriministeeriumi kantsleriks võib saada Kristiina Alliksaar

Kristiina Alliksaar
Kristiina Alliksaar Autor/allikas: Rasmus Kull

ERR-ile teadaolevalt võib kultuuriministeeriumi uueks kantsleriks saada senine Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar.

Brüsselis viibiv kultuuriminister Heidy Purga (Reformierakond) ei olnud valmis esialgu võimalikku valikut kommenteerima.

Alliksaar ütles ERR-ile, et hetkel juhib ta ametiaja lõpuni Vanemuise teatrit, mis saab läbi 30. juunil. 

"Minu nimega spekuleeritakse palju, soovin oma otsused ise teha. Aitäh huvi tundmast," märkis Alliksaar. "Minu enda tulevikuplaanidest ei ole praegu ka veel midagi rääkida, hetkel juhin ametiaja lõpuni Vanemuise teatrit kogu energiaga." 

Alliksaar teatas märtsis, et teatrijuhi ametikohale uuesti ei kandideeri ning tema viimane tööpäev on 30. juunil. Alliksaar on varem juhtinud ka Ugala teatrit.

Vanemuine kuulutas välja avaliku konkursi uue juhi leidmiseks 16. märtsil, kuid tähtajaks ei laekunud positsioonile nõukogu visiooniga sobivaid kandidaate. Seejärel valiti teatri juhiks järgnevaks aastaks varasem Rahvusooper Estonia peadirektor ja Põhja-Pärnumaa vallavanem Aivar Mäe.

Esmaspäeval kinnitas kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits ERR-ile, et lahkub ametist 10. juunil, mil saab läbi tema viieaastane ametiaeg.

Sits töötas kultuuriministeeriumis viimased 10 aastat, 2013. aastal asus ta ametisse kultuuriväärtuste asekantslerine, enne seda töötas ta muinsuskaitseametis ja on olnud ka Lihula muuseumi direktor.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: