Ida- ja Lääne-Virumaal lõõmavad metsatulekahjud

{{1687115220000 | amCalendar}}

Suur osa Lääne-ja Ida-Virumaa ning Harjumaa päästeressurssidest on pühapäeval hõivatud mitme samaaegse laiaulatusliku tulekahju kustutamisega. Nädalavahetuse jooksul on päästjad metsa- ja maastikutulekahjusid kustutanud 37 korral.

Ida regioonis kustutasid päästjad pühapäeval kolme suurt metsa- ja maastikutulekahju ning suur osa päästeressursist on endiselt kustutustöödega hõivatud.

Kokku kutsuti ka Ida-Eesti regionaalne staap, mis jälgib tekkinud olukorda ning kindlustab, et pikka aega kestvate maastikutulekahjudega samaaegselt toimuvatele väljakutsetele jaguks Ida- ja Lääne-Virumaal päästevõimekust.

Pühapäeval kell 12.20 teatati Häirekeskusele ulatuslikust raiesmiku põlengust ligi kuue hektari suurusel alal Kiiva külas Haljala vallas. Kell 15.39 said päästjad väljakutse Tapa valda Läste külla, kus põleb ligi 10 hektari suurusel alal Lehtse turbakarjäär ja mets.

Kell 16.57 teatati Häirekeskusele ulatuslikust metsapõlengust ligi 1,5 hektari suurusel alal Konsu külas Alutaguse vallas Niinsaarel.

Päästeamet palus pühapäeva õhtul Illuka ja Iisaku ümbruses elanikel hoida aknaid ja uksi suletuna ning välja lülitada ventilatsioon. Suitsusest alast tuleb lahkuda ning püüda vältida tervisele kahjuliku suitsu sissehingamist. Esmaspäeva lõunaks see hoiatus tühistati.

Sündmustele reageerimine on tagatud reservpääste meeskondadega. Päästeameti teatel võib abi kohale jõudmine mõnevõrra viibida, kuid ükski väljakutse teenindamata ei jää.

Nädalavahetuse jooksul on päästjad kustutanud metsa- ja maastikutulekahjusid kustutamas 37 korral, aasta algusest on päästjad reageerinud enam kui 660 tulekahjule metsas ja maastikul.

Alates 14. juunist kehtib üle kogu Eesti tuleohtlik aeg ning ulatuslike tulekahjude vältimiseks on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel keelatud lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine.

Ülikuival ajal piisab ulatusliku põlengu vallandumisest vaid väiksest sädemest.

Grillimine ja lõkketegu ja suitsetamine on tuleohtlikul ajal keelatud ka RMK metsaaladel. Oma isiklikus koduaias tohib jätkuvalt lõket teha ja grillida, kuid ohutus peab olema tagatud ning esmased tulekustutusvahendid olgu käepärast. Päästeamet soovitab võimalusel ka sel juhul siiski tule tegemist vältida.

Algav nädal toob samuti kuni 31 kraadi sooja ning saju võimalus on väike ehk tuleoht suureneb lähipäevil veelgi.

Toimetaja: Barbara Oja, Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: