Ametlik: Hiina firmast sai Hamburgi sadama terminali osanik

Hamburgi Tollerorti terminal
Hamburgi Tollerorti terminal Autor/allikas: SCANPIX/dpa/picture-alliance

Hiina logistikafirma Cosco ostis vähemusosaluse Hamburgi sadama terminalis. Hiina on Saksamaa suurim kaubanduspartner ning vastuolulise tehingu kiitis varem heaks ka Berliinis paiknev valitsus.

Saksa sadamaoperaator HHLA teatas, et allkirjastas COSCO-ga lepingud ning Hiina firma omandas terminalist 24,99 protsenti. 

HHLA teatas esmaspäeval, et koostöö COSCO-ga tugevdab Hamburgi positsiooni Põhjamere logistikakeskusena. HHLA teatas, et jätkab terminali tegevuse kontrollimist. 

Cosco tahtis algselt terminali opereerivast ettevõttest osta 35 protsenti. Terminali müügi lubamisele olid tollal vastu mitmed Saksa valitsuskabineti ministrid. Saksa julgeolekuasutused kuulutasid sadama riigi jaoks kriitiliseks taristuks. Saksa kantsler Olaf Scholz aga toetas tehingut, mis võimaldaks hiinlastel hankida osaluse Hamburgi Tollerorti terminalis.

Lõpuks jõudsid koalitsioonipartnerid kompromissile ning 2022. aasta sügisel teatas Berliin, et Cosco ei tohi enda osalust Hamburgi sadama terminalis üle 24,99 protsendi kasvatada.

Hiina on Saksamaa suurim kaubanduspartner. Umbes 30 protsenti Hamburgi käideldavast kaubast tuleb Hiinast või läheb Hiinasse. Praegune Saksa kantsler Olaf Scholz on varem olnud Hamburgi linnapea.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: