Viljandis toimus Kaitseliidu võidupüha paraad

Tänavusel võidupühal toimus Kaitseliidu paraad ja maakaitsepäev Viljandis.

Paraad Viljandi Vabaduse platsil algas kell 11 president Alar Karise saabumisega. Paraadil osales üle 900 inimese nii Eestist kui välismaalt. Paraadist tegid ülelennu nii Eesti kui ka liitlasriikide lennuvahendid.

Võidupüha paraadil Viljandis rivistusid üles kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad Lõuna maakaitseringkonnast. Lisaks partnerid politsei- ja piirivalveametist ning päästeametist. Liitlas- ja partnerriikidest osalesid paraadil esindused Soomest, Leedust, Lätist, Taanist, Poolast, Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriikidest, Prantsusmaalt ja Rootsist.

Marsiviise mängisid paraadil kokku kolm orkestrit – Pärnumaa maleva orkester, Tallinna maleva ja Jõgeva maleva ühendorkester ja sõjamuuseumi sõjaväeorkester. Lisaks sai paraadil näha ka Sakala maleva torupilliüksust.

President andis paraadil kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele üle võidutule, mille nad viivad edasi oma kodumaakondadesse. Võidutuli süüdati paraadipäeva hommikul, ühendades selle jaoks muinastule ja mälestustule.

Varem on Viljandis võidupüha paraade peetud 1998. ja 2010. aastal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: