Stockholmi lõbustuspargi ameerika mägedel hukkus inimene

Stockholmis Gröna Lundi lõbustuspargis sai üks inimene surma ja mitu vigastada, kui ameerika mägede üks vaguneist sõitis rööbastelt ning inimesed sealt alla pudenesid, vahendas Rootsi uudisteagentuur TT.

Vigastatute täpse arvu või nende vigastuste tõsiduse kohta teavet veel pole.

Rootsi avalik-õigusliku ringhäälingu SVT ajakirjanik, kes oli juhuslikult sündmuskohal, kinnitas, et vagunist paiskus välja inimesi.

Päästeteenistuse kohaselt kukkus maapinnale kaks inimest. Rööbastele jäänud vagunisse jäi kinni viis inimest, kes toimetati sealt alla.

Lõbustuspark otsustati päästetööde hõlbustamiseks rahvast tühjendada.

Politsei teatel on sündmuskohal erinevad päästeametkonnad.

Gröna Lundi kommunikatsioonijuht Annika Troselius ütles, et esialgu on pääste- ja uurimistöö fookuses kannatanud.

"Praegu peame tegema kõik endast oleneva, et ohvrite eest hoolitseda. Siis tuleb uurida, mis juhtus ja miks," sõnas Troselius.

"Selliseid asju ei tohiks juhtuda," lisas Troselius.

Lõbustuspargi veebilehe andmetel avati ameerika mäed seal 1988. aastal ning selle raja pikkus on 800 meetrit ja kõrgus 30 meetrit. Rajal sõites on kiirus umbes 90 kilomeetrit tunnis.

Rootsi vanim lõbustuspark Gröna Lund on sama tüüpi kui Linnanmäki lõbustuspark Soomes. Gröna Lund asutati Djurgårdeni saare läänerannikul 1883. aastal.

Gröna Lundi külastab igal aastal üle miljoni huvilise.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: