Pildid: Reaalkooli juurdeehitust hakatakse ehitama 2024 kevadel

1990-ndatest oodatud Tallinna reaalkooli lisahoonet hakatakse ehitama järgmisel kevadel, selle aasta juulis peaksid seal algama aga arheoloogilised väljakaevamised.

Tallinna reaalkool on ruumipuuduse leevendamiseks oodanud juurdeehitus juba 1990-ndatest, mullu kevadel said asjad kindlama käigu, kui valiti välja arhitektuurikonkursi võidutöö.

Võidutöö autori, osaühinguga Molumba, sõlmiti ka leping juurdeehituse projekteerimiseks ning projekt peaks valmis olema hiljemalt novembri lõpuks. Reaalkooli juurdeehituse täpsustavad projekteerimistingimused on juuli keskpaigast kuu lõpuni avalikul väljapanekul.

Tallinna abilinnapea Tiit Terik ütles ERR-ile, et eeldatavasti juulis alustatakse juurdeehituse alusel maal arheoloogiliste väljakaevamistega. "Eeldusel et hanketulemusi ei vaidlustata," ütles ta.

Ehitus peaks algama järgmise aasta kevadel ning praeguse plaani järgi peaks juurdeehitus valmis olema 2025./2026. õppeaastakse, lausus Terik.

Juurdeehitus tuleb sama kõrge kui kõrvalasuv olemasolev hoone ehk nelja korrusega. Uues hoones hakkavad asuma õpperuumid , lisaks rajatakse sinna spordisaal. Kaht hoonet hakkab ühendama galerii.

Keskraamatukogu kõrval paikneval haljasalal tekib algklasside sissepääs uude hoonesse. Haljasala korrastatakse, vähendatakse põõsarinnet ning sinna tekib uus, Teadmiste väljak.

Vana hoone sissepääs koos Estonia puiestee äärse laia kõnniteega jääb paraadsissepääsuks. Kasutusele jäävad ka kõik teised vana hooned sisse- ja väljapääsud.

Hoone kõrval hakkab paiknema hooviala, kus on võimalik läbi viia nii kehalise kasvatuse tunde kui ka pidulikke aktuseid.

Lurichi bareljeef viiakse üle krundi lõunanurka, keskraamatukogu kõrval paiknevale pargialale, kus asub mälestusmärk "Kahur ja ankur".

Alal saavad olema nii rattaparklad kui rattahoidjad. Autodele jääb vana koolihoone tagune parkla, kus on detailplaneeringu järgi kohti 44 sõidukile.

Arhitektuurikonkursi võidutöö autorid on Molumba arhitektid Karli Luik, Johan Tali, Harri Kaplan ja Ann Kristiin Entson.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: