Läti hakkas taas Vene kodanikele piiratult viisasid väljastama

Läti välisministeerium
Läti välisministeerium Autor/allikas: SCANPIX/EPA/TOMS KALNINS

Läti välisministeerium teatas teisipäeval, et riik taastas diplomaatilistes välisesindustes Venemaa kodanike viisataotluste piiratud vastuvõtmise.

Läti otsustas 26. juunil lõpetada Vene kodanike viisade menetlemise, kuna 23. juunil alustas sõjapealik Jevgeni Prigožin relvastatud ülestõusu Vladimir Putini režiimi vastu. Hiljem teatas Prigožin, et jõudis Moskvaga kokkuleppele ja läks hoopis Valgevenesse. Teisipäeval otsustas Läti, et hakkab taas Venemaa kodanikele piiratult viisasid väljastama.

Vene kodanikele lõpetati üldine viisade väljastamine juba peale seda, kui Moskva alustas Ukrainas sõjalist tegevust. Siiski jäi tollal kehtima erandid.

Viisataotluse saavad nüüd esitada taas Läti elanike, Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Šveitsi kodanike perekonnaliikmed. Lätti sisenemise õigus on jätkuvalt ka isikutel, kelle sisenemine on seotud humanitaarsete kaalutlustega. Läti võimud vaatavad iga taotluse läbi eraldi. 

Samas jätkuvad piirangud nendele Vene kodanikele, kes soovivad Euroopa Liidu välispiiri ületada turismi või vaba aja veetmise eesmärgil.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: