Saksamaa kandis maha 83 miljonit koroonavaktsiini doosi

Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Veebiväljaanne Politico kirjutab, et Saksamaa on juba ära visanud 83 miljonit doosi koroonavaktsiini ja laos seisab hetkel 120 miljonit doosi. Saksamaal on nõudlus koroonavaktsiinide järele vähenenud ja suure tõenäosusega peab Berliin veel rohkem vaktsiine maha kandma.

Saksamaa tervishoiuministeeriumi teatel kandis riik 2022. aasta lõpuks maha 54 miljonit doosi. 2023. aasta esimeses kvartalis viskas riik ära 29 miljonit doosi. Teise kvartali andmeid pole ministeerium veel esitanud, vahendas Politico.

Saksamaal on laos 120 miljonit annust, nende säilivustähtaeg saab läbi sel aastal. Riigis vaktsineerimise tempo aeglustub. 5. juunile eelnenud nädalal tehti Saksamaal 268 koroonavaktsiini süsti. Sellele eelnenud kolme nädala jooksul tehti 1462 vaktsineerimist koroonaviiruse vastu. 

Sügisel suure tõenäosusega Saksamaal vaktsineerimise tempo kiireneb, kuna külm ilm suurendab terviserikke ohtu. Inimesed pööravad siis rohkem tähelepanu oma tervisele ning huvi koroonaviiruse vaktsiini saamise vastu kasvab. Saksamaal elab  83 miljonit inimest, riigis on tehtud 192 miljonit koroonasüsti. 

Kui aga ülejäänud 120 miljonit doosi tuleb maha kanda, siis kasutamata vaktsiinide väärtus ulatub umbes nelja miljardi euroni. Samas on Saksamaale lepingute järgi saabumas veel 260 miljonit vaktsiinidoosi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: