EBS hakkab tänavu Tallinna kesklinna uut kõrghoonet ehitama

Selline hakkab välja nägema EBS-i uus linnak
Selline hakkab välja nägema EBS-i uus linnak Autor/allikas: ALA Arhitektid/EBS

Tallinnas Lauteri 3 kinnistule planeeritud Estonian Business Schooli (EBS) õppe- ja ettevõtluslinnak on saanud ametliku ehitusloa ning juba selle aasta teises pooles algavad seal suuremahulised ehitustööd. Muu hulgas kerkib alale 30-korruseline hoone.

Linnaku kogumaht on tulevikus 44 000 ruutmeetrit ja arendusprojekti eeldatav maksumus 100 miljonit eurot. Projekti teostab EBS koos Metro Capitaliga.

Linnaku silmatorkavaima osana kerkib Tallinna kesklinna Lauteri 3 aadressile 30-korruseline kõrghoone, mille on projekteerinud ALA Arhitektid Soomest, kelle tuntumate tööde hulka kuulub Oodi raamatukogu Helsingis ja Vantaa lennujaama uus terminal.

Rajatava linnaku eesmärk on luua ettevõtlus- ja õppimisvõimalusi pakkuv sõlmpunkt ettevõtluse ja äriharidusega seotud inimestele.

EBS-i praeguse õppehoone enamik auditooriumidest jääb olemasolevasse koolimajja. Uue ehitisega lisandub meeskonnatööks sobilikke tube, vaikseid õpialasid, kõrgtehnoloogilisi klassiruume ning ruume sündmuste korraldamiseks. Samuti on hoonetekompleksi planeeritud toitlustuspinnad, spordisaal, katuseaed ning sada korterit.

Selline hakkab välja nägema EBS-i uus linnak Autor/allikas: ALA Arhitektid/EBS

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: