Putin väitis, et Wagneri grupeeringut pole olemas

Vladimir Putin
Vladimir Putin Autor/allikas: SCANPIX/ REUTERS/SPUTNIK

Venemaa režiimi juht Vladimir Putin kommenteeris oma viimast kohtumist Wagneri palgasõduritega ja väitis, et juriidiliselt pole sellist organisatsiooni olemas.

Kreml teatas hiljuti, et Putin kohtus 29. juunil eraväe Wagner komandöride ja juhtkonnaga, sealhulgas Jevgeni Prigožiniga. Putin andis intervjuu ajalehele Kommersant, kus ta vastas küsimusele Wagneri grupi õigusliku staatuse kohta. 

"Meil pole sõjaväeliste eraorganisatsioonide seadust. On olemas rühmitus Wagner, aga juriidiliselt seda pole olemas," vastas Putin. 

Putin väitis, et sõjaliste erafirmade legaliseerimine on omaette teema, millega peaksid tegelema riigiduuma ja valitsus. 

Putin siiski tahtis, et Wagneri võitlejad jätkaksid Venemaa teenimist. Tema sõnul oleksid Wagneri võitlejad võinud lepingu sõlmida kaitseministeeriumiga. 

"Kõik nad oleksid võinud koguneda ühte kohta ja teenistust jätkata. Midagi poleks muutunud. Neid oleks juhtinud sama inimene, kes oli varem nende tegelik komandör. Paljud noogutasid selle peale, Prigožin polnud aga nõus," väitis Putin. 

27. juunil teatas Putin, et Wagneri palgasõdurite grupeeringu rahastus tuli täielikult Vene riigieelarvest. Putini sõnul sai Wagner 2022. aasta maist 2023. aasta maikuuni Vene riigilt rohkem kui 86 miljardit rubla (veidi üle 900 miljoni euro), mis oli mõeldud palkadeks ja boonusteks. Sellele lisaks eraldati rohkem kui 110 miljardit rubla kindlustusmakseteks.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: