Suri Gabriel Hazak

Gabriel Hazak.
Gabriel Hazak. Autor/allikas: Peeter Sirge / ERR

84 aasta vanuselt lahkus meie seast Eesti Raadio ja ETV endine väliskommentaator Gabriel Hazak. Hazak suri 21. juulil.

"Meie seast lahkus rahvusvahelise õiguse ekspert, majandusteadlane, Tallinna Tehnikaülikooli emeriitdotsent, ajakirjanik ja mitme raamatu autor Gabriel Hazak," teatas Eesti Juudi muuseum.

Hazak sündis 13. novembril 1938 Tallinnas juudi perekonnas. Tema vanaonu Abram (vanaisa Elija vanem vend) osales Vabadussõjas.

Gabriel Hazak oli nende hulgas, kes valmistas ette 31. mail 1971 esimese saate "Maailm täna", mis on üks vanimaid Eesti Raadio saateid.

Aastaid töötas Hazak väliskommentaatorina ETV saates "Rahvusvaheline panoraam".

Gabriel Hazak oskas mitu keelt. Tänu tema perfektsele saksa keelele ja autoriteedile juhtis ta Eesti-Saksa ühingut ning panustas Eesti tutvustamisele Saksamaal.

Hazak on ise öelnud, et identifitseerib end Eesti juudina või juudi päritolu eestlasena.

"Nüansid sõltuvad ka kontekstist ja konkreetsest keskkonnast. Olen täheldanud, et mida kaugemal Eestist olen, seda enam tunnen end eestlasena. Erilist vahet selles minu jaoks sisuliselt ei ole. Kunagi ütles akadeemik Paul Ariste, kellest väga lugu pidasin: "Gabriel, sina oled eestistunud juut, mina aga juudistunud eestlane," kirjutas Hazak raamatus "Kilde ja mõtteid. Elust. Ülikoolist. Õigusest. Poliitikast" (2011).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: