Narvas tõuseb järsult kaugkütte hind

Pildil on põlevkivil töötav Eesti Energia soojuselektrijaam.
Pildil on põlevkivil töötav Eesti Energia soojuselektrijaam. Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/Scanpix

Konkurentsiamet kinnitas Narva lõpptarbijaile kaugkütte uueks hinnaks 88 eurot MWh eest, mis tähendab senise hinna peaaegu kahekordistumist, kirjutas ajaleht Põhjarannik.

Praegu kehtib 2021. aastal kinnitatud soojuse piirtariif 47,8 eurot megavatt-tund, kuid Narva elanikke sooja vee ja küttega varustav võrguettevõte Narva Soojusvõrk sai konkurentsiametilt loa tõsta alates 1. septembrist tarnitava soojusenergia hinda 84 protsenti, kirjutas Põhjarannik lõppeval nädalal.

Soojusenergia hinna kasvu peamisteks põhjusteks tõi Narva Soojusvõrgu omanik Eesti Energia tootmissisendite ehk CO2 kvoodi ja maagaasi olulise turuhinna tõusu. "2020. aasta lõpus maksis CO2 tonn 27 eurot/tonn, mis on tänaseks kerkinud üle 85 euro ja maagaasi hind oli siis 16 eurot/MWh, aga täna – ligikaudu 50 eurot/MWh ja mingitel perioodidel on gaasi hind ületanud 100 eurot/MWh," selgitas Narva Soojusvõrgu juht Pavel Rušeljuk lehele.

Narva linnapea Katri Raik ütles Põhjarannikule, et sooja hinnatõus on nii linnaelanikele kui ka linna asutustele märkimisväärne halb uudis, millele linnavalitsus püüab lahendust leida ja taotleb selleks riigilt soojuse hinna kompenseerimist CO2 kvootide tulust.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: