Island sulges 1. augustil oma saatkonna Moskvas

Islandi saatkond Moskvas
Islandi saatkond Moskvas Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Evgenia Novozhenina

Island sulges oma diplomaatilise esinduse Venemaa pealinnas paludes ka Venemaal vähendada oma esindatust Reykjavikis.

Island võttis teisipäeval oma Moskva saatkonnahoonelt maha lipu ja saatkonnale viitavad sildid sulgedes oma välisesinduse Venemaa pealinnas. Island palus Venemaal samuti vähendada oma diplomaatilist tegevust Reykjavik, teatas Islandi välisministeerium juuni alguses.

Islandi diplomaatiline esindatus Venemaa pealinnas peatatakse erakordselt kehvade suhete tõttu kahe riigi vahel nii kaubavahetuses, kultuuriküsimustes kui rahvusvahelises poliitikas. Kahe riigi vahelised diplomaatilised suhted pole samas siiski katkestatud ning Islandi saatkond Moskvas taasavatakse kui suhted normaliseeruvad.

Islandi välisministeerium samas teatas teisipäeval, et tugevdab oma diplomaatilist esindatust Ukrainas. Island tegi selleks vastava kokkuleppe Leeduga, kelle saatkonna hoones Kiievis Islandi diplomaadid paiknevad.

Islandi välisministeeriumi teatel kavatsevad nad suurendada oma kohalolu Kiievis näitamaks solidaarsust Ukrainaga Venemaa ebaseadusliku sõjalise agressiooni ajal. 

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: