Neli Eesti haiglat otsivad uut juhti

{{1691660940000 | amCalendar}}
Põhja-Eesti Regionaalhaigla
Põhja-Eesti Regionaalhaigla Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Ametiaeg lõppeb Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) ülemarst Peep Talvingul, Tartu Ülikooli kliinikumi ravijuhil Andres Kotsaril ning Ida-Viru keskhaigla juhil Tarmo Tohveril. Lisaks käib konkurss Põlva haigla juhi ning Ida-Viru keskhaigla ülemarsti ametikohale.

PERH-i ülemarsti konkurss lõppes juunis ning uus juhatuse liige astub ametisse novembris. Praegune ülemarst Peep Talving ei nõustunud ERR-ile avaldama, kas ta kandideerib ka teisele ametiajale. 

Ida-Viru keskhaiglas on lõppemas kahe juhatuse liikme ametiaeg: esimehe Tarmo Tohveri ning ülemarst Toomas Kariisi. Taotlusi sai esitada 8. augustini.

"Teatud hulk kandidaate kutsutakse välja ja nendega räägitakse läbi, millised on nende plaanid," rääkis praegune Ida-Viru keskhaigla juhatuse esimees ERR-ile. Kaks aastat ametis olnud Tarmo Tohver lisas, et kandideerib ka teisele ametiajale.

Kariis esitas aga ise hiljuti lahkumisavalduse ning lahkub ametist suve lõpus, kirjutab ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Tema tööleping lehtib järgmise aasta 24. jaanuarini, kuid Kariis otsustas 1. septembrist töölt lahkuda, ütles Ida-Viru keskhaigla nõukogu esimees Anton Diev.

Dievi sõnul osutus Kariis võitjaks Tartu Ülikooli kliinikumi konkursil ning asub tööle seal.

Haigla pressiteenistus keeldus peaarsti lahkumist rohkem kommenteerimast.

Ka Põlva haigla otsib endale uut üldjuhti. "Kuna hetkel on Põlva haiglat juhtimas juhi kohusetäitja, siis me võtaksime uue juhi tööle esimesel võimalusel," ütles haigla nõukogu esimees Vallo Volke ERR-ile.

Tema sõnul on avaldusi laekunud mitu, kuid jättis täpse arvu enda teada. "Ootaksin uuelt juhilt entusiasmi, pealehakkamist ja positiivset programmi," lausus Volke. "Kindlasti ei otsi ma haiglajuhti, kes räägib, kui suured on igal pool probleemid."

Tartu Ülikooli kliinikumi juhatuse esimehe Priit Perensi sõnul on sealse ravijuhi ametipostile pürgijad avaldused esitanud. Järgneb intervjuuvoor. Kliinikumi uus ravijuht alustab tööd 1. oktoobril.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: