Ida-Virumaa juhid tegid testlennu Lõuna-Soomesse

{{1692435180000 | amCalendar}}
Pyhtää lennujaama operaatorfirma Redstone Aero tegevjuht Esa Korjula ja Pyhtää vallavanem Terhi Lindholm olid Narvast saabunud lennukil vastas.
Pyhtää lennujaama operaatorfirma Redstone Aero tegevjuht Esa Korjula ja Pyhtää vallavanem Terhi Lindholm olid Narvast saabunud lennukil vastas. Autor/allikas: Kirsi Lönnblad / Yle

Ida-Virumaa omavalitsusjuhid lendasid reedel Narva-lähedaselt lennuväljalt Lõuna-Soomesse Pyhtäässe, et testida võimaliku lennuühenduse avamise võimalusi.

Narva-Olgina lennuväljalt startinud kümnekohaline Šveitsis valmistatud lennuk Pilatus, mille pardal olid Narva, Sillamäe ja Narva-Jõesuu omavalitsuste ning Ida-Virumaa ettevõtluskeskuse esindajad, maandus pärast pooletunnist lendu Pyhtää lennuväljal, vahendas Soome rahvusringhääling Yle.

Pyhtää lennuvälja teenindava ettevõtte Redstone Aero tegevjuht Esa Korjula ütles, et regulaarlendude alustamisest ei saa siiski veel juttu olla, pigem võiks hakata Narva vahet toimuma nõudepõhised lennud, ehk õhutakso.

"Minu hinnangul on see eksperimendi algus, et anda inimestele aimu, kuidas on lennata 35 minutiga kohale ja milline on lennuk, millega nad lendavad," rääkis Korjula.

Kunagi võiks siiski üks või ka mitu ettevõtet sellel liinil opereerima hakata, lisas ta. Tehniliselt oleks Pyhtää lennuväli selleks valmis, kinnitas Korjula.

Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin ütles, et peab liini avamist täitsa võimalikuks. "Lend kestis ainult 35 minutit. Seega saab igaüks ise mõelda, milliseid võimalusi see avab Kirde-Eesti ja Kagu-Soome vahel," ütles ta.

"Juba aasta tagasi leppisime Soome poolega kokku, et alustame aktiivset koostööd, et juba lähiajal tuleks Olgina alevikku lennujaam. Pyhtää linnas asuv lennujaam on üles näidanud väga suurt huvi meie projekti vastu ja täna lähemegi nendega lähemalt tutvuma," selgitas Iljin enne lendu.

Visiidi eesmärgiks on demonstreerida Ida-Virumaa ja Kagu-Soome vahelise lennuühenduse korraldamise võimalust. Lisaks soovitakse tutvuda Pyhtää linna juhtkonnaga, et arutada ühiseid väljakutseid Venemaaga piiril asukoha valguses ja rääkida meie territooriumil asuvate lennuväljade arendamise plaanidest. Samuti on plaanis arutada võimalikku koostööd ka tulevasel Euroopa Liidu programmiperioodil ühisprojektide ettevalmistamisel ja elluviimisel, teatas Narva-Jõesuu linnavalitsus.

Idavirulased Soome suunduvale lennukile asumas.. Autor/allikas: Alar Tasa / Narva-Jõesuu linnavalitsus

Ei Soome ega Eesti ametnikud ei soovinud siiski veel öelda, millal võiks lennuühendus käivituda.

Pyhtää vallavanem Terhi Lindholm rõhutas, et see ei saa veel nii pea alata. Siiski näeb ta võimalusi nii tööstuse, kaubanduse kui ka turismi arendamiseks kogu Kymenlaakso maakonnale, mille koosseisu Pyhtää kuulub.

Naabruses asuva Kotka linnapea oli sama meelt. "See on hea algus. Me asume logistikapiirkonnas, seega tasub uurida, kas selliseks ühenduseks on tingimused olemas," ütles Kotka vallavanem Esa Sirviö.

Yle meenutas, et Kotka piirkonnas on välja käidud ka idee käivitada Kirde-Eestiga laevaühendus.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Yle.fi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: