Armeenia parlament kiitis heaks ühinemise ICC-ga

{{1696330740000 | amCalendar}}
Vladimir Putin ja Nikol Pašinjan 2022. aasta sügisel Armeenias.
Vladimir Putin ja Nikol Pašinjan 2022. aasta sügisel Armeenias. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Armeenia parlament kiitis teisipäeval heaks riigi ühinemise Rahvusvahelise Kriminaalkohtuga (ICC). Jerevani samm ärritas Venemaad, kes nimetas seda "äärmiselt vaenulikuks".

Parlament ratifitseeris Haagis baseeruva kohtu alusdokumendi Rooma statuudi. Ratifitseerimist toetas 60 saadikut ja vastu hääletas 22.

ICC on andnud välja määruse Vene diktaatori Vladimir Putini vahistamiseks. ICC-ga statuudiga ühinenud ja selle ratifitseerinud riikidel on kohustus Putin kinni võtta, kui ta peaks nende territooriumile saabuma.

Armeenia ametnikud on väitnud, et see samm ei ole seotud Venemaaga, vaid hoopis Aserbaidžaanist tuleneva ohuga.

Parlamendi otsuse peab jõustumiseks allkirjastama ka president ning see jõustub 60 päeva pärast hääletust.

Moskva on süüdistanud Jerevani suhete kahjustamises Venemaaga, pöördudes lääne poole, seal hulgas korraldades ühiseid sõjaväeõppusi USA-ga.

Venemaal on Armeenias sõjaväebaas ning Vene piirivalvurid aitavad patrullida Armeenia piiril Türgiga.

Prantsusmaa tervitab Armeenia otsust

Prantsuse välisminister Catherine Colonna tervitas laupäeval Armeenia parlamendi otsust kiita heaks riigi ühinemine Rahvusvahelise Kriminaalkohtuga (ICC).

"Tervitan Armeenia parlamendi otsust. Võitlus kuritegude karistamatuse vastu on rahu ja stabiilsuse alus," kirjutas ta visiidil Armeeniasse suhtlusvõrgustikus X (varasemalt Twitter).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: