Riik on omandanud Nursipalu kinnistuid 3,5 miljoni euro väärtuses

Tee Nursipalu harjutusväljani.
Tee Nursipalu harjutusväljani. Autor/allikas: Mirjam Mõttus/ERR

Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) on jõudnud kokkuleppele 20 maaüksuse omandamiseks Nursipalus, mille seas on ka hoonestatud kinnistud. Omandatud maaüksuste koguväärtus on ligikaudu 3,5 miljonit eurot, mis teeb kinnistu keskmiseks hinnaks 175 000 eurot.

"Keskendume praegu neile inimestele, kelle kinnistud jäävad laiendusalasse. Sõlmitud tehingud kinnitavad riigi lubadust, et kompensatsioon on väärikas ja ei lähtu mitte turuväärtusest, vaid taastamisväärtusest," ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Tehingu maksumus sisaldab kinnisasja omandamise kokkuleppe saavutamise eest kuni 20-protsendilist motivatsioonitasu ning kui kinnistul asub eluhoone, siis ka eluruumi kaotuse eest 10-protsendilist täiendavat hüvitist. Lisaks kehtib riigile kinnisvara müües tulumaksuvabastus.

Hüvitisväärtus määratakse hindamise käigus ja see on igal kinnistul erinev.

Praegu ligikaudu 3000 hektari suurune Nursipalu harjutusväli laieneb ligikaudu 10000 hektari suuruseks. Harjutusvälja huvialasse jäi 215 eraomandisse kuuluvat maaüksust, millest 22 on hoonestatud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: