Kliimaministeerium tasub üüripinnalt lahkumise eest üle 430 000 euro trahvi

Kliimaministeerium
Kliimaministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Väikseks jäänud kontoripinnalt superministeeriumisse kolinud kliimaministeerium maksab lepingu ennetähtaegse lõpetamise eest 430 600 eurot trahvi, kolimisega kaasneb ministeeriumi teatel aga iga-aastane kokkuhoid.

Keskkonnaministeerium kolis mullu Tallinna kesklinnas Narva maanteel asunud hoonest ümber Paldiski maanteele Rocca ärimajja, kuna koroonapandeemia järel rohkem kaugtööd võimaldades jäi toonane kontoripind ministeeriumile suureks.

Rocca ärimajas asuva pinna rendiks sõlmiti mullu jaanuaris leping kolmeks aastaks.

Uue valitsuse moodustamise järel sai tänavu kevadel aga keskkonnaministeeriumist kliimaministeerium. Kliimaministeeriumi kantsleri Keit Kasemetsa sõnul ei oleks ministeerium aga Paldiski maantee pinnale ära mahtunud, kuna ministeeriumi ümberkorraldamisega suurenes töötajate arv üle 100 inimese.

"Ühishoones on kliimaministeeriumil töökohti 184 inimesele, Paldiski maanteel oli 90 töökohta. Töötamine kahes hoones oleks olnud kõige kulukam lahendus," ütles Kasemets.

Kliimaministeeriumi ühishoonesse kolimisega kogu hoone rendimaksed RKAS-ile ei suurene ning ministeeriumi teatel väheneb ka töökohtade arvestuslik rendihind ühe töötaja kohta.

Üürilepingu lõppemise eest tuli maksta trahvi 434 600 eurot, millele lisandub käibemaks, küll aga oli Paldiski maantee hoone rendihind 605 000 eurot aastas ning ühishoones on samade töökohtade arvestuslik maksumus 390 000 eurot aastas. Lisaks hoitakse kokku 215 030 eurot kommunaalkuludelt.

Ühishoone eest hakkab kliimaministeerium rendihinda maksma alates 2024. aasta 1. jaanuarist.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: