Politsei saatis öösel Toompea lossist minema korrarikkujad

{{1697700360000 | amCalendar}}
Toompea loss
Toompea loss Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kolmapäeva südaöö paiku saatis politsei Toompea lossist minema riigikogu liikmete külalised, kes häirisid oma käitumisega teisi, ütles politsei esindaja ERR-ile.

"Kesköö paiku oli riigikogu ööistungi ajal vahejuhtum kohvikus, kus riigikogu liikmete külalised häirisid oma käitumisega teisi ja rikkusid seetõttu majasisest korda. Ühel meestest tekkis suusõnaline konflikt riigikogu liikmega ja valvepolitseinikud saatsid nii tema aga ka teised kaks inimest hoonest välja," ütles riigikogu valvegrupi juht Valter Pank ERR-ile.

Politsei teatel menetlust ei alustatud, sest olukord lahenes rahumeelselt ja külalised lahkusid hoonest.

Eesti 200 kommunikatsioonijuht Rauno Veri ütles Delfile, et politsei toimetas riigikogu puhvetist ära ka ühe Ester Karuse (Keskerakond) külalise. Karuse ütles ERR-ile, et tegemist oli tema ja Juku-Kalle Raidi (Eesti 200) ühise tuttavaga, kelle tema valvelauas registreeris.

"Võin kinnitada, et minuga kohtumisel käitus külaline parlamendihoones korrektselt. Meie vestluse järel ja minu lahkudes kohtus külaline Raidi ning tema seltskonnaga, peale mida mul tema ja Raidi seltskonna tegemistest info puudub. Mul on kahju ja ma vabandan, et minu registreeritud külalisega tekkis probleeme," sõnas Karuse.

Vahejuhtum suures saalis hommikul 7.30

Neljapäeva hommikul kell 7.31 katkestas riigikogu istungi juhataja Toomas Kivimägi viieks minutiks riigikogu ööistungi, et toimetada saalist välja riigikogu liige Juku-Kalle Raid (Eesti 200), kes oli magama jäänud.

Enne seda esitas EKRE saadik Varro Vooglaid küsimuse istungi juhatajale: "Austatud kolleeg Juku-Kalle Raid on õlle manustamise tulemusena täitsa ära kustunud. Ma mõtlesin, et istungi juhatajal oleks ehk kohane pakkuda talle mingisugust abi, selleks et ta saaks minna kabinetti magama. Ega siin istungisaalis magamine on kõige parem lahendus iseenesest ei ole."

Kivimägi vastas, et ta ei saa seda kinnitada, kas Juku-Kalle Raid on õlut tarbinud või mitte: "Minul selline informatsioon puudub, võib-olla teil on olemas. Kui olla aus, siis ma olen paar sõnumit saatnud sellelsamal teemal, aga samas debatti see muidugi ei sega. Küll aga, head kolleegid, ma ei pea nagu üksteise suhtes lugupidavaks seda, et kui me vastastikku pildistame teineteist sellises olukorras hommikul kell pool kaheksa. Üks kolleeg selle pildi tegi. Ma arvan, et see ei ole hea toon." 

Keskerakonna fraktsiooni juht Tanel Kiik ütles, et ta on kindel, et Raid oli alkoholijoobes. "Ja see polnud esimene kord," lisas ta.

Neljapäeval avaldasid riigikogu liikmed sotsiaalmeedias videoklippe ja fotosid nii riigikogu kohvikust kui ka Raidist, kes puhkab suures saalis oma pingis välja raskest öötööst.

Raid ütles pärastlõunal ERR-ile kommentaariks, et jäi hommikul riigikogu saalis magama igavusest ja mitte alkotarbimisest. "Riigikogus toimus tavapärane nüri obstruktsioon, opositsiooniliikmed käivad vahetustega ministreid piinamas. Jabur, et on tekkinud selline punnseis, see pole mõistlik ressursikasutus," sõnas Raid.

Samas nentis Raid, et kohvikus olid õlled laual tõepoolest. "Võrreldes kümne aasta taguse ajaga on elu riigikogus tunduvalt rahulikum, siin ei juhtu midagi erilist," sõna Raid.

Elu25-s kommenteeris Raid kohvikus toimunud sündmusi, mis viisid külaliste väljaviskamiseni nii: "Tõepoolest, puhvetis läks keegi [Kalle] Grünthalit temalt luba küsimata filmima, paraku polnud isegi minu sisse regatud registreeritud külaline. /---/ Tõsi, isegi sel juhul pole ilus ilma teatamata videot teha. Grünthal aga reageeris täiega üle, kutsus turva, turva kutsus teise turva, filmija toimetati välja. Ilma skandaali ja kisa-kärata sealjuures."

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: