Fotod: Tallinn avas renoveeritud Jõe ja Pronksi tänava liiklusele

Tallinnas avati uuenenud Jõe ja Pronksi tänav reedel liiklusele. Osaliselt on avatud ka Narva mnt-Jõe-Pronksi ja Narva mnt-Laikmaa-Hobujaama ristmikud.

Alates reedest on Pronksi tänav täies mahus liiklusele avatud. Liiklusele on avatud ka Jõe tänav, kus novembri jooksul käivad veel väiksemad ehitustööd. Piirkonnas liiklejatel palutakse arvestada võimaliku muutuva liikluskorraldusega ning järgida liikluskorraldusvahendeid. Tööde viimases etapis rajatakse Jõe tänaval ratta- ja kõnniteed ning toimub puude ja põõsaste istutamine. Mõlema tänava äärtesse istutakse kokku 43 puud ja 1372 põõsast.

Uuenenud Pronksi tänava avas tänavafestival.

Mullu sügisel alanud Jõe ja Pronksi tänava rekonstrueerimise käigus valmis Tallinna kesklinnas linnaruum, mille eesmärk on pakkuda mugavamat ja turvalisemat liikumist eelkõige jalakäijatele ja jalgratturitele. Ühtlasi uuendati kõik maa-alused tehnovõrgud – vesi, olmeveekanalisatsioon, sadeveekanalisatsioon, gaas, elekter – ning ehitati välja kaasaegne tänavavalgustuse taristu ja kaugjahutuse torustik.

Kesklinna liiklusolukorda leevendab ka samaaegne Narva mnt-Laikmaa-Hobujaama ristmiku avamine, kus esialgu on liiklusele tagatud mõlemas suunas üks sõidurada piki Narva maanteed.

Tänavate avamine toob alates 21. oktoobrist kaasa muudatusi kesklinna läbivate bussiliinide töös.

Bussiliinil nr 5 taastub tavapärane liikumistee Narva maanteel. Bussiliinid nr 1 ja 29 hakkavad kesklinnast väljuval sõidusuunal sõitma läbi Viru keskuse terminali oma tavapärasel liikumisteel.

Samuti toob Jõe-Pronksi tänava ja Narva maantee ristmiku avamine kaasa muudatusi Vanasadama trammitee ehitustööde tõttu ümbersõidul olevate liinide nr 1, 29, 34, 38, 44, 51, 60 ja 63 marsruutides.

Koolibussiliinid Viimsi keskus-Balti jaam ja Tammneeme keskus-Balti jaam hakkavad järgmisest nädalast sõitma Narva maantee, Pronksi tänava, Rävala puiestee, Kaubamaja tänava ja Estonia puiestee kaudu. Muudetud liikumisteel tehakse peatused Raua, Paberi ja Tornimäe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: