Vabastatud pantvang võrdles Hamasi käes olemist põrguga

Yocheved Lifshitz
Yocheved Lifshitz Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JANIS LAIZANS

Hamas alustas hiljuti rünnakut Iisraeli vastu ja terroristide kätte langes pantvangi ka 85-aastane Iisraeli kodanik Yocheved Lifshitz. Lifshitz rääkis avalikult oma katsumustest ning ütles, et käis põrgust läbi.

Hamasi terroristid võtsid pärast 7. oktoobrit enam kui 200 pantvangi. Lifshitz oli Hamasi käes 16 päeva. Ta ütles, et käis põrgust läbi. Lifshitzi sõnul oli tegemist tõelise õudusunenäoga, mida ta poleks osanud ettegi kujutada. 

Lifshitz ütles, et Hamasi võitlejad tungisid tema kibutsisse. Terroristid tapsid vanu ja noori inimesi. Lifshitzi sõnul võeti pantvangi ka tema abikaasa, kes on rahuaktivist, vahendas Financial Times

"Kui nad mind kinni võtsid, siis topiti mind risti üle mootorratta. Pea oli ühel küljel, jalad rippusid teisel pool. See tegi palju haiget, hingata oli raske," meenutas Lifshitz. 

Lifshitzi sõnul rööviti talt ehted ning viidi maa alla. Seal tunnelite võrgustikus oli temaga koos veel 25 pantvangi. Pärast seda Lifshitzi olukord paranes, pantvange külastas ülepäeviti arst, kes andis neile vajalikke ravimeid. 

"Nad hoolitsesid haavatute eest hästi. Nad hoolitsesid vangide hügieeni eest. Nad muretsesid mingi viiruse puhangu pärast," rääkis Lifshitz. 

Lifshitz kritiseeris veel Iisraeli valitsust ja sõjaväge, kuna võimud ei suutnud tema perekonda kaitsta. Tema sõnul ei võtnud võimud Hamasi rünnaku ohtu piisavalt tõsiselt ning valitsuse tegevusetuse patuoinaks langesid tsiviilisikud.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: