X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EL-i õiglase ülemineku fond toetab Ida-Virumaa kolledžite teadustööd

Foto: Tartu Ülikooli Narva kolledž

Õiglase ülemineku fondi toel saavad Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledž ja Tartu Ülikooli Narva kolledž panustada senisest rohkem teadustöösse.

Jõhvi kontserdimajas tutvustatud üle 35 miljoni euro maksma minev kuueaastane projekt näeb ette nii 22 uurimistöö rahastamist kui ka investeeringuid. Õiglase ülemineku fondi ülikoolidevahelise konsortsiumi juht Mare Roosileht ütles, et projektil on oluline roll Ida-Virumaa kolledžite teadusvõimekuse tõstmises.

"Kõige suurem puudus on inimkompetentsist. Paratamatult järelkasvu teadusvaldkonnas ei ole ning varem ei ole kolledžitelt ka teadustegevust oodatud ja sellele pole tähelepanu pööratud. Ehk meil tuleb järgnevatel aastatel nii oma inimeste teadusvõimekust tõsta kui ka leida inimesi, kes asuks meie meeskonda. Meil on kavas palju doktorante kaasata, kellest paljud jäävad loodetavasti tulevikus Ida-Virumaale tööle ja kasvab meie teadusvõimekus, mida me saame pakkuda," rääkis Roosileht.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: