X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Bigbanki võlakirjad märgiti enam kui seitsmekordselt üle

Bigbank.
Bigbank. Autor/allikas: Bigbanki erakogu

Reedel lõppenud Bigbanki võlakirjaemissioon märgiti enam kui seitsmekordselt üle ning pank suurendas emissiooni baasmahtu algselt planeeritud kolmelt miljonilt viie miljoni euroni.

Võlakirjade märkimisest osa võtnud 1847 investorit märkisid allutatud võlakirju kokku 21,6 miljoni euro eest.

Bigbanki juhatuse esimehe Martin Läntsi sõnul näitavad tulemused, et investorite usaldus panga tulevikuplaanide osas on väga kõrge.

"Tõeliselt hea meel on jaeinvestorite suure huvi üle ning seetõttu eelistasime allokatsiooni puhul just neid. Kaasatud kapitali toel saab Bigbank veelgi tugevamana viia ellu oma äristrateegiat, tagades samaaegselt vastavuse kehtestatud kapitalinõuetega," ütles Martin Länts. 

Allutatud võlakirjade jaotamisel otsustas Bigbanki juhatus summeerida kõik sama märkija poolt tehtud märkimiskorraldused ja rahuldada kõigi investorite kuni 3000 euro suurused märkimised täies mahus.

Bigbanki kontserni kuuluvate ettevõtete töötajatele jaotati 100 protsenti nende märgitud mahust, ülejäänud investoritele 2,46 protsenti nende märgitud mahust, mis oli suurem kui 3000 eurot. Komakohtadega võlakirjade arv ümardati lähima täisarvuni.

Võlakirjad kantakse investorite väärtpaberikontodele 30. novembril või sellele lähedasel kuupäeval ja nende esimene kauplemispäev börsil on 1. detsember.

Võlakirjade avalik pakkumine kestis 14.-24. novembrini. Tegemist oli Bigbanki tagamata allutatud võlakirjade uue programmi esimese seeriaga, kogu programmi raames on pangal võimalik kaasata kuni 30 miljonit eurot.

Pakkumise raames pakkus Bigbank kuni 3000 tagamata allutatud võlakirja nimiväärtusega 1 000 eurot, lunastustähtajaga 30. november 2033 ning kvartaalselt makstava fikseeritud intressimääraga kaheksa protsenti aastas, ülemärkimise korral oli Bigbankil õigus pakkumise mahtu 7000 võlakirja võrra suurendada kokku kuni 10 000 võlakirjani.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: