X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Narva-Jõesuu väljastas õlitehasele uue ehitusloa

{{1702052400000 | amCalendar}}
Foto: Dmitri Fedotkin/ERR

Narva-Jõesuu linnavalitsus väljastas Enefit Poweri õlitehasele uue ehitusloa ja Enefit Power võib tehase ehitamist tuleval nädalal jätkata. Riigikohus tühistas õlitehase eelmise ehitusloa oktoobris, Narva-Jõesuu linnapea sõnul on Enefit kohtuotsuses välja toodud puudused kõrvaldanud.

Riigikohus tühistas tänavu 11. oktoobril Enefit Powerile õlitehase rajamiseks antud ehitusloa, kuna loa andmisel tehti vigu keskkonnamõju hindamisel. Kohus andis kaks kuud aega konserveerimistööde tegemiseks.

Reedel väljastatud ehitusluba saabus viimasel hetkel, kuna tuleval nädalal pidanuks ehitusplats töölistest tühi olema. Narva-Jõesuu linnavalitsus sai keskkonnaametilt viimased dokumendid reedel kell 16 ja tunni ajaga oli uus ehitusluba vormistatud.

"Me otsustasime tänasel linnavalitsuse istungil, et linnavalitsusel on kõik eeldused uute ehituslubade väljastamiseks, kuna täna pealelõunal tuli ka keskkonnaameti poolt keskkonnamõjude hindamise aruande kooskõlastus, mille alusel väljastasime uued ehitusload," ütles Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin.

Puudused, millele riigikohus ehitusloa tühistamisel tähelepanu juhtis, on Iljini sõnul kõrvaldatud.

Enefit Powerile tähendab see luba ehitustöödega jätkata juba uue nädala alguses, sõnas Iljin.

"Riigikohtu otsuse kohaselt, mis oktoobris vastu võeti, selle kohaselt neil oli kõikide ehitustööde lõpetamiseks tähtaeg 12. detsember, see on järgmise nädala teisipäev. Kuna jõudsime Narva-Jõesuu linnavalitsuse istungil väljastada uued ehitusload täna ehk 8. detsembril, siis Enefit võib õlitehase ehitusega jätkata," ütles ta.

Ehitusplatsil on tänagi sadu töölisi, kuid üleminek konserveerimistöödelt ehitusele võtab aega.

"Pange ennast korraks ehitajate perspektiivi. Nad on täna, vaatamata meie selgitustele, olnud kahevahel, kas tuleb ehituse jätkamise luba või me keskendume konserveerimisele. Täna see tuli. Nad kõik hindavad ju oma tegevusi nüüd täiesti uuest perspektiivist ümber. Kõik me oleme inimesed, kõik me tahame veeta jõulud, aastavahetuse lähedaste seltsis ja tõenäoliselt kuskil jaanuari esimese poole lõpus käivitub uuesti ehitustegevus täies mahus," ütles Enefit Poweri juht Andres Vainola.

Varem lootis Enefit Power uue õlitehase käivituskatseid alustada tuleva aasta teises pooles. Paarikuine seisak lükkab plaane edasi, kuid kas kvartali võrra või rohkem, selgub Andres Vainola sõnul jaanuaris. Siis hinnatakse üle ka tehase valmimise ja käivitamisega kaasnevad kulud.

Kaebuse ehitusloa tühistamiseks esitas 2020. aasta aprillis Tartu Halduskohtule keskkonnaorganisatsioon MTÜ Loodusvõlu, väites, et ehitusluba on vastuolus rahvusvaheliste kliimakokkulepetega ja ehitusloa mõjud nõuetekohaselt hindamata. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: