X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Slava Ukraini vilepuhuja on Eesti prokuratuuriga kaude suhelnud

Foto: Siim Lõvi /ERR

Ukraina peaprokuratuur kutsus reedeks Kiievisse tunnistusi andma abiorganisatsioonis Slava Ukraini toimunud võimalikud rikkumised paljastanud Oleksandr Tšernovi. Ukraina vilepuhujaga on nüüdseks kaude suhelnud ka Eesti prokuratuur.

Oleksandr Tšernov ütles, et küsitlusest peaprokuratuuris ta lähemalt rääkida ei saa, kuid teemaks oli fond "Kõik võidu heaks", mis oli Eesti toetusfondi "Slava Ukraini" koostööpartner Ukrainas.

Tšernovi enda suhtes on algatatud Ukrainas kriminaalasi süüdistatuna laskemoona või relvade ebaseaduslikus käitlemises, kuid sellest reedel juttu polnud.

"Mind kutsuti välja fondi asjus ja viidi läbi küsitlus, küsiti mulle teadaoleva informatsiooni kohta," rääkis ta. "Relva kohta ei küsitud midagi. Kogu jutt oli fondist."

Tšernov ütles, et kaks korda on temaga ühendust võtnud ka Eesti uurimisorganid. "Korra mulle helistati mais ja siis oktoobris või novembri alguses. Paar kuud tagasi kindlasti," rääkis Tšernov, kuid ütles, et ei saa praegu kommenteerida, millest Eesti uurijatega rääkis.

Eesti riigiprokuratuuri teatel suhtlesid nad Tšernoviga Ukraina uurimisorganite vahendusel, varasemalt on Tšernoviga ühendust võtnud keskkriminaalpolitsei.

"Kuna meil on loodud Ukrainaga ühine uurimisrühm, mille eesmärgiks on selgitada välja, kas Slava Ukraini poolt kogutud annetusi on kasutatud Ukrainas sihtotstarbeliselt, siis oleme seoses Tšernovi küsimusega olnud pidevas kontaktis oma Ukraina koostööpartneritega," ütles riigiprokurör Triinu Olev.

Prokuratuur töötab praegu tõenditega, millest oluline osa pärineb Ukrainast. "Väga olulises mahus olulist teavet on Ukraina hiljuti Eestile edastanud. See tõendusteave on läbitöötlemisel ja sellest tulenevalt saamegi edasises menetluses otsustada, mis on meie järgmised sammud," sõnas Olev.

Slava Ukraini kunagise juhi Johanna-Maria Lehtmega prokuratuur Olevi sõnul suhelnud ei ole.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: