X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Päästeamet tegeles uusaastaööl peamiselt ilutulestikuga seotud väljakutsetega

Foto: Ken Mürk/ERR

Aasta viimasel päeval ja uusaastaööl olid päästjatel väljasõidud peamiselt ilutulestikust alguse saanud põlengutele. Traagiliste tagajärgedega päästesündmusi ei olnud, teatas päästeamet.

Päästeametil oli aasta viimase päeva õhtul kella 21.00-st uue aasta esimese päeva hommiku kella 8.00-ks kokku 54 päästesündmust, millest 85 protsenti olid seotud ilutulestikuga. Võrreldes eelmise aastavahetuse sama perioodiga oli 15 päästesündmust vähem. 

Enamasti põlesid prügikastid, kuhu oli liiga vara visatud kasutatud pürotehnika. Mitmed päästesündmused olid seotud tossavate või põlevate ilutulestiku kassettidega.

Paar põlengut sai alguse alla kukkunud pürotehnikast ning oli ka olukordi, kus ilutulestikku lasti korteri aknast või rõdult ja seetõttu kutsuti päästjad välja.

Ühel ilutulestiku süütamisel koheselt plahvatanud efektiga vastu nägu saanud meesterahvas vajas kiirabitöötajate abi.  

Ülevaade suurematest aastavahetuse päästesündmustest

Kell 18.30 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Mustamäe linnaosas Mustamäe teel põleb kortermaja rõdu. Põleng oli alguse saanud rõdul suitsetamisest. Kustutamata suitsukoni oli süüdanud rõdul pappkastid ja muud esemed. Tulele panid elanikud ise piiri, päästjad kustutasid põlengu ära ja tegid selgitustööd.

Kell 21.48 teatati Tallinnas Nõmme linnaosas lastud ilutulestiku poolikust paketist, mittepõlenud osa oli hoovi laiali paiskunud. Demineerijad korjasid ohtlikud osad kokku. Keegi kannatada ei saanud. 

1. jaanuaril kell 7.42 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Punase tänava kortermaja trepikoda on suitsu täis. Suitsu põhjuseks oli siiski alaealiste poolt trepikotta visatud pürotehnilise seadmega. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei. 

Päästjatel oli 13 väljakutset tühjaks lastud, kuid tossama jäänud või põlema läinud ilutulestiku kastide kustutamisele. Lisaks oli öösel ka 13 väljakutset prügikonteinerite või -kastide põlengute kustutamisele.

Ida päästekeskuse päästjatel oli 1. jaanuari öösel 12 väljakutset prügikastipõlengutele. Põhjuseks olid samuti liiga vara sinna visatud ilutulestiku kastid.

Lõuna päästekeskus teatas, et vana-aastaõhtul kella 19.32 käisid päästjad Tartu linnas Eha tänaval kustutamas leegiga põlenud sõiduautot.

Kell 22.00 tuli teade Tartu linnas Jaama tänaval põlevast prügikastist. Paberite konteineris põles sinna visatud ilutulestiku kast, põleng kustutati. 

1. jaanuari öösel käisid Lõuna päästekeskuse päästjad kokku kolmel korral kustutamas kas prügikastis põlenud või tühjaks lastud, kuid põlema läinud ilutulestiku kasti kustutamas. 

Kell 00.36 tuli teade kohe peale süütamist lahti läinud ilutulestikust Järve maakonnas Paide linnas. Ilutulestiku efekt tabas süütajat näkku. Kannatanu viidi tervise kontrolliks haiglasse. 

Kell 1.19 aidati Tartu linnas Munga tänaval noormeest, kellel oli kukkudes jalg metallaia vahele kinni jäänud. Noormees vajas kiirabitöötajate abi. 

Kell 7.18 sõitsid päästjad Võru valda Husari külla, kus aitasid libedalt teelt välja sõitnud sõiduauto tagasi ratastele ja teele lükata. Sõidukijuhi vaatasid kohapeal üle kiirabi töötajad. 

Lääne päästekeskusele teatati 31. detsembril kell 15.00 Lääneranna vallas Keemu külas sauna kütmisel toimunud plahvatusest, mille tagajärjel oli saunamajal sein eest ära lennanud. Põlengut siiski ei olnud. Tegemist oli aurust põhjustatud plahvatusega. Õnnetuses keegi viga ei saanud. 

1. jaanuaril kell 00.54 sõitsid päästjad Saaremaal Aste külla, kus tuli kustutada paaril ruutmeetril põhuhunnikute kõrval toimunud põleng. Tulekahju võis põhjustada alla kukkunud ilutulestiku rakett. 

Lääne-Eestis tuli päästjatel uusaasta ööl kokku kolmel korral kustutada prügikastide põlenguid ning neljal korral põles tühjaks lastud ilutulestiku kassett.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: