X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Külm ilm on loonud järvedel ideaalsed uisuolud

Foto: ERR

Viimaste päevade pakane on loonud paljudel Eesti järvedel ideaalsed uisuolud. Talvepealinnas Pühajärvel ei peljanud jääuisutajad ka kolmapäevaseid krõbedaid miinuskraade.

Koos tuulekülmaga on Pühajärvel umbes –28 kraadi. Aga ere päike paistab ja sellist uisujääd ei saa ju jätta kasutamata.

Krõbedat talveilma ja libedat jääd oli kolmapäeval Pühajärvele nautima tulnud inimesi nii Otepäält kui ka kaugemalt.

"Kaks päeva tagasi veel saime teada, et me lähme ümber Pühajärve, jääle veel ei saa, aga näed – loodus tegi kahe päevaga imet. Siin me oleme, sõidame, ja väga hea jää on," ütles külastaja Anu Tallinnast.

"See uisujää, see on ikka nagu tuul surfaritele, see võib olla tavatalvel nii, et hommikul on ja pärastlõunal tuleb uus lumi ja külmaga kleebib kinni ja õhtul enam ei ole. Mõni hooaeg ei saa üldse uisutada, sellepärast see tänane kiirreageering on ikka super," rääkis matkakorraldaja Imre Arro.

Iga talv püüab Arro rajada Pühajärvele ka 10 kilomeetri pikkuse jääraja. Aga see, et ilma jäärada sisse ajamata saab kogu järvel liuelda, on siin lumerohkes kandis üsna haruldane. Enamasti peavad kohalikud uisutamise asemel leppima tõukekelgutamise või järvel jalutamisega.

"Vanal aastal suur sula märgas jääväljadel lume ja uus külm tegi korrus kõrgema jääkihi. Jääd on siin pühajärvel nüüd siis 8–18 sentimeetrit," ütles Arro. "See õrn kirme jääl, see ei sega absoluutselt, all on täiesti sile jää ja leiab veel täiesti peegelsiledaid kohti. Nii et väga super olud on hetkel."

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: