X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti emiteerib miljardi euro ulatuses 10-aastaseid võlakirju

Vaade rahandusministri kabinetist.
Vaade rahandusministri kabinetist. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti riik emiteerib lähipäevil umbes miljardi euro ulatuses 10-aastaseid võlakirju, millega on kavas katta üldist riigieelarve puudujääki. Intress selgub emissiooni käigus.

"Riigieelarve on 2024. aastal planeeritud puudujäägiga ja selle finantseerimiseks võtab riik laenu. Emiteeritava võlakirjaga kaetakse ligikaudu pool käesoleva aasta laenuvajadusest ja eelinfo põhjal on investorite huvi Eesti võlakirjade vastu endiselt suur," ütles rahandusministeeriumi asekantsler Sven Kirsipuu.

Rahandusministeeriumi kommunikatsioonispetsialist Irina Satsuta lisas, et plaanis on emissiooniga laenata umbes miljard eurot, millest piisab poole aasta riigieelarve defitsiidi katmiseks.

Viimati emiteeris Eesti pikaajalisi võlakirju 2023. aasta juunis. Toona kujunes küsitud intressiks 3,62 protsenti. Uue emissiooni võlakirjade täpne maht ja intressimäär selgub emissiooni läbiviimise hetkel ning sõltub nii turuintressidest kui ka investorite nõudlusest.

Alates 2020. aastast on emiteeritud kaks korda pikaajalisi võlakirju, kogumahus kolm miljardit eurot. Uus emissioon viiks Eesti emiteeritud võlakirjade mahu umbes nelja miljardi euroni.

Võlakirjaemissiooni korraldavad Barclays, Citigroup ja Nordea. Emissioon toimub lähipäevil, kui turuolukord seda võimaldab.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: