X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Liikluskindlustuse juhtumeid oli mullu üle 34 000

Raske liiklusõnnetus Lääne-Virumaal.
Raske liiklusõnnetus Lääne-Virumaal. Autor/allikas: Politsei- ja piirivalveamet

Liikluskindlustuse fondi (LKF) statistika kohaselt toimus mullu Eestis 34 300 liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 72 miljonit eurot. Keskmine Eesti liikluskahju on nüüd 2100 eurot.

LKF-i juhatuse liikme Andres Piirsalu hinnangul on olukord liikluses jätkuvalt halb ja ei näita paranemise märke.

"Võrreldes eelneva aastaga on liikluskindlustuse juhtumite arv sama kõrgel tasemel, kogukahju suurenes aga kolme protsendi võrra. Keskmine Eesti liikluskahju on nüüd 2100 eurot," märkis Piirsalu. 

Lisaks põhjustasid Eesti sõidukid 2600 liiklusõnnetust välismaal, mille kogukahju oli 11 miljonit eurot.  

Kõigist liikluskindlustuse juhtumitest enim ehk 39 protsenti juhtus mullu parklates, kokku 13 500 juhtumit kogukahjuga 17 miljonit eurot. Parkimisõnnetuste arv on olnud kasvutrendis viimased kümme aastat. 

2023. aastal kasvas kolme protsendi võrra kokkupõrgete arv möödasõidul, reastumisel ja sõidurajalt kõrvale kaldumisel. Neid juhtumeid oli 3500 kogukahjuga 10 miljonit eurot. 

Piirsalu märkis, et teeb murelikuks, et kokkupõrgete arv möödasõidul, reastumisel ja sõidurajalt kõrvale kaldumisel on kasvanud. "Need liiklusõnnetused juhtuvad ennekõike suurtel kiirustel ja nende tagajärjed on rasked, sest lisaks auto kahjustustele saavad tihti vigastada ka inimesed," ütles ta. 

Liikluskindustuse juhtumid 2023. aastal. Autor/allikas: LKF

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: