X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Iraan kruvib pingeid ja korraldas Iraagis raketirünnaku

{{1705386240000 | amCalendar}}
Iraan korraldas Iraagis asuvas Arbilis raketirünnaku
Iraan korraldas Iraagis asuvas Arbilis raketirünnaku Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Iraan korraldas Iraagis asuvas Arbilis raketirünnaku ning islamiriik väitis, et andis löögi Iisraeli luureagentuuri kohaliku peakorteri pihta. Lähedal asub ka USA konsulaat ning Washington mõistis Iraani raketirünnakud hukka.

Iraani revolutsioonikaart korraldas Iraagis asuvas Arbilis raketirünnaku terrorirühmitustele, teatas ööl vastu teisipäeva Iraani riiklik meedia. Iraani revolutsiooniline kaardivägi teatas hiljem, et ründas piirkonnas asuvat Mossadi peakorterit, vahendas AP.

Ühendriigid mõistsid esmaspäeval hukka Iraani vastutustundetud raketirünnakud Iraagis asuvas Kurdistani autonoomses piirkonnas, kus viimastel andmetel sai surma vähemalt neli tsiviilisikut.

"USA mõistab karmilt hukka Iraani tänased rünnakud Arbilis ja avaldab kaastunnet hukkunute perekondadele. Oleme vastu Iraani hoolimatutele ja vastutustundetutele raketirünnakutele, mis õõnestavad Iraagi stabiilsust," ütles USA välisministeeriumi pressiesindaja Matthew Miller ametlikus avalduses.

Ka Briti välisminister David Cameron mõistis teisipäeval Iraani raketirünnakud hukka.

"Need provotseerimatud ja õigustamatud teod on Iraagi suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse vastuvõetamatu rikkumine," ütles Cameron esmaspäeval Arbili piirkonda tabanud rünnakute kohta.

Washingtonis asuv Pentagon Autor/allikas: SCANPIX/AP/Carolyn Kaster

Kurdistani julgeolekunõukogu teatas varsti pärast seda, et Iraani rünnakus Arbilis hukkus neli ja sai haavata kuus inimest.

"Massilises rünnakus ballistiliste rakettidega sai surma mitu tsiviilisikut, kelle seas silmapaistev kurdi ärimees Peshaw Dizayee," edastati kurdide avalduses.

Iraan õigustas hiljem teisipäeval raketirünnakuid Iraagis ja Süürias, öeldes, et see on "sihitud operatsioon" ja "õiglane karistus" islamivabariigi julgeoleku ohustajatele.

"Islamivabariik tuvastas tänu oma kõrgele luurevõimekusele täpse ja sihitud operatsiooniga kurjategijate peakorteri ja andis sellele täppisrelvadega löögi," seletas välisministeeriumi pressiesindaja Nasser Kanani.

"See oli Iraani julgeoleku rikkujatele õiglane karistus," lisas Nasser Kanani.

Iraak: Iraani väide Mossadi baasi tabamisest on vale

Iraagi riikliku julgeoleku nõunik Qassem al-Araji lükkas teisipäeval tagasi Iraani väite, et nad tabasid öises raketirünnakus Iisraeli luure baasi Kurdistani pealinnas Arbilis.

"Mis puutub Iisraeli Mossadi peakorteri väidetavat kohalolekut, siis me käisime selles majas, me uurisime selle iga nurka ja kõik viitab, et see on ühe Iraagi ärimehe perekonna kodu," ütles Araji kurdi telekanalile K24.

"Need väited on valed ja ebaõiged," lisas nõunik, kellele valitsus oli teinud ülesandeks Iraani rünnakute uurimise.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP/AP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: