X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus

VKG, Petroteri tehas.
VKG, Petroteri tehas. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis koduturule ja ekspordiks valmistatud toodete hindade muutust, langes statistikaameti andmetel detsembris võrreldes novembriga 0,8 protsenti ja võrreldes 2022. aasta detsembriga 4,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit võrreldes 2022. aasta detsembriga enim hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises, puit- ja pabertoodete ning toiduainete tootmises. "Vastupidist mõju avaldas elektroonika- ja elektriseadmete tootmise hinnatõus," täpsustas Šokman.

Võrreldes 2023. aasta novembriga mõjutas indeksit eelkõige elektrienergia, kütteõlide ja puittoodete tootmise hinnalangus. Samuti mõjutas indeksit elektroonikaseadmete tootmise hinnatõus.

Ekspordihinnaindeks langes detsembris võrreldes novembriga 0,4 protsenti. Kõige rohkem langesid elektrienergia, naftasaaduste ning mootorsõidukite ja haagiste hinnad. Enim tõusid hinnad mäetööstuses, elektroonikaseadmetel ning kummi- ja plasttoodetel. Võrreldes 2022. aasta detsembriga langes ekspordihinnaindeks 3,7 protsenti.

Impordihinnaindeks langes detsembris võrreldes novembriga 1,0 protsenti. Kõige rohkem langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ja naftasaadustel. Enim tõusid hinnad jalanõudel ja nahktoodetel, paberil ja pabertoodetel ning tekstiiltoodetel. Võrreldes 2022. aasta detsembriga langes impordihinnaindeks 3,3 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: