X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Elektrilevi töötajad pöörduvad töötüli tõttu riikliku lepitaja poole

Elektrilevi
Elektrilevi Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Põhja elektrivõrkude ametiühing, mis esindab Elektrilevi töötajaid, ei jõudnud Elektrileviga läbirääkimistel kollektiivlepingu sõlmimiseks tulemuseni ning pöördub töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole.

Ametiühingu esimees Liilia Peramets ütles, et töötüli põhjuseks ei ole erimeelsus mõnes konkreetses küsimuses, vaid tööandja üldine soovimatus kollektiivlepingut sõlmida.

"Läbirääkimiste käigus ei jõutud isegi ametiühingute esitatud projekti arutamiseni, vaid diskuteeriti selle üle, miks peaks kollektiivleping ettevõttes üldse olema," ütles Peramets.

Tema sõnul oli ametiühing sunnitud tegema ettepaneku lõpetada läbirääkimised kokkulepet saavutamata ning tööandja nõustus ettepanekuga.

Energeetikatöötajate ametiühingute liidu esimees Sander Vaikma sõnul on ülimalt kahetsusväärne, et tööandja ei mõista kollektiivlepingu tähendust ja tähtsust, ega väärtusta sellega kaasnevat töörahu. Tema kinnitusel jätkatakse tööd kollektiivlepingu sõlmimise nimel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: