X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti keele korpus kasvas kolmandiku võrra

Foto: Ken Mürk/ERR

Sel nädalal sündis uus rekord – Eesti Keele Instituut (EKI) koondas digitaalselt kokku eestikeelseid tekste ligi nelja miljardi sõna mahus. Ehk meie keelekorpus kasvas tervelt kolmandiku võrra.

Esindatud on kõik keeležanrid alates filosoofiast ja luulest, seadustest ja tehnikadokumentidest kuni mahlaka meedia ning vabas vormis veebisuhtluseni.

Me ise ei pane ilmselt tähelegi, aga iga päev kasutame enim sõnu "olema", "ja", "see", "et" , "mina" ,"ei".

100 enim kasutatava sõna seas on peale ase- ja sidesõnade veel näiteks "aasta", "Eesti", "inimene", "väga", "päev", "kaks", "töö", "mees" ning top 100 lõpetab sõna "tagasi", sellest järgmine on "Tallinn".

Iga päev pannakse ametlikult kirja ka uusi sõnu. Eelmisel aastal lisandus 256 uut sõna. Sel aastal on kirjas juba 22 uut sõna: "antiklimaatiline", "digistress", "elektrisudu", "elektrosudu", "humanitaarkaalutlus", "häktivist", "hävitusvara", "keskkonnapagulane", "keskkonnapõgenik", "keskkonnaränne", "kolahoov", "loomevara", "õrriti", "petturi sündroom", "pingpongitama", "põssanka", "privileegipimedus", "seiklusmänguväljak", "tuubimesi", "tuubisinep" ja "UPT".

Kõik sõnad on hoiul Eesti Keele Instituudi andmebaasides.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera. Nädal"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: