X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Omniva koondab Eestis 75 ametikohta

Omniva põhjendab koondamist pakimahtude langusega.
Omniva põhjendab koondamist pakimahtude langusega. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Omniva teatel koondab ettevõte Eestis 75 inimest, põhjendades seda muuhulgas pakimahtude languse ja tarneahela pikenemisega, mis kasvatas ettevõtte kulusid.

Omniva teatel mõjutasid keeruline väliskeskkond, eeskätt majanduse jahtumine, hinnakonkurentsi teravnemine logistikasektoris ja jätkuv sõda Ukrainas oluliselt Omniva äri- ja majandustulemusi 2023. aastal.

"Tagamaks tugevamad tulemused tänavu ja edaspidi, peab ettevõte kulusid kahandama ja seetõttu vähendama ka töötajate arvu. Selleks on algatatud kollektiivse koondamise protsess," teatas ettevõte oma kodulehel.

Omniva juhatuse esimees Mart Mägi selgitas, et lõppenud aasta teine pool oli logistikaettevõtetele äärmiselt raske ning majanduslikult ja geopoliitiliselt keeruline keskkond tingis pakimahtude languse ja tarneahela pikenemise, mis omakorda kasvatas riikliku logistikaettevõtte kulusid.

"Olenemata välistest teguritest, peab Omniva ka edaspidi olema konkurentsivõimeline ja tõhus ettevõte, mistõttu tuleb meil oma kulusid vähendada vähemalt 2,5 miljoni euro võrra," ütles Mägi.

Ta lisas, et kuigi sellest aastast juurutatud ülebaltiline tegevusmudel ja paljude tööprotsesside automatiseerimine toob suurema efektiivsuse, tuleb kokkuhoiukohti otsida ka mujalt.

"Kuna Eesti tegevus moodustab suure osa kontserni tulemusest ning suurem langus on toimunud universaalses postiteenuses ja perioodikas, puudutab koondamine kõige enam Eesti ametikohti," teatas Mägi. 

Ta lisas, et tööjõu vähendamine oli Omniva jaoks kõige viimane variant ja enne selle otsuse tegemist viidi ettevõttes läbi põhjalik analüüs tuvastamaks kõikvõimalikke kokkuhoiukohti.

"Kahjuks polnud need kokkuhoiukohad piisavad, mistõttu peame raske südamega kahandama ka töötajate arvu," sõnas Mägi. "Koondamine ei hõlma ainult Eesti töötajaid, vaid juba eelnevate kuude vältel on üle vaadatud ka Omniva Läti ja Leedu üksuste ametikohad ning teeme muudatusi kõikides üksustes."

Kollektiivne koondamine puudutab eri ametikohtadel ja üksustes töötavaid inimesi, ka mitmed hetkel täitmata ametikohad jäävadki täitmata. Muudatused toimuvad enamjaolt aasta esimese nelja kuu jooksul.

"Teeme koostööd Eesti ametiühingute ja töötukassaga ning meie personaliosakond on kõikidele lahkuvatele töötajatele toeks uue töö leidmisel," kinnitas Omniva juhatuse esimees.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: