X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Keldo: personaalse riigi idee on veel üpris toores

Foto: Ken Mürk/ERR

Personaalne riik oli üks Eesti 200-a valimislubadustest, mis jõudis ka koalitsioonileppesse. Personaalse riigi ideed arutati koalitsioonis põgusalt nädal tagasi riigieelarve strateegia arutelul. Reformierakonna parlamendifraktsiooni esimehe Erkki Keldo sõnul ootavad nad nüüd täpsemat analüüsi selle kohta millele raha kulub ja kust tuleb kokkuhoid.

"Meie vaates tundub, et see idee on hetkel üpris toores. Tegelikult sooviks näha, mis need täpsed teenused on, mida hakatakse arendama. Täna ju riik teeb väga mitmeid IT-süsteemide teenuseid. Me peame vaatama, kuhu me maksumaksja raha investeerime," lausus Keldo.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et praegu, kui riigil raha vähe, läheb seda teistes valdkondades rohkem tarvis. Tema sõnul vajab raha nii haridus kui ka meditsiin.

"Mitte ainult personaalne riik ei ole Eesti ühiskonna suurim vajadus, vaid meil on vaja väga mitmeid investeeringuid inimestesse, inimeste heaolusse ja mis toetavad ka majanduse arengut," lausus Läänemets.

Läänemetsa sõnul seisavad personaalse riigi arutelud valitsuses veel ees.

Opositsiooni kuuluva Isamaa esimees Urmas Reinsalu ütles, et digiteenuseid tuleb arendada, kuid ei pea mõistlikuks 200 miljoni suuruse laenu võtmist.

"Vaatame üle Euroopa Liidu struktuurivahendid, et neid programme ümber disainida ja digiteenuste areng on üks prioriteetseid teemasid Euroopa struktuurvahendites," lausus ta.

Personaalne riigi rakendamiseks läheb vaja 200 miljonit eurot, mille riik võiks Eesti 200 hinnangul laenata.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: