Galerii: Narvas toimus paraadi peaproov

Narvas toimus laupäeva õhtul võidupüha paraadi peaproov.
Paraad Narva Peetri platsil toimub pühapäeval kell 11 ning sellest on ETVs ja ETV+s kell 10.45 otseülekanne.
Võidupüha paraad toimub Narvas teist korda. Esimest korda marsiti seal 1996. aastal. 2009. ja 2015. aastal peeti Narvas vabariigi aastapäeva paraad.
Võidupüha paraadi peetakse taasiseseisvunud Eestis 1994. aastast. Alates 2000. aastast korraldab paraadi Kaitseliit.
Kaitseliidu teatel saab võidupüha paraadil näha nii Eesti kaitseväe kui ka liitlaste lahingutehnikat.
Koos tuhande osalejaga Eestist ja liitlasriikidest saab paraadiplatsil näha tanki Challenger 2, liikursuurtükki K9, lahingumasinaid CV90, Warrior ja AMX10, soomusmasinaid Sisu, Mastif ja Griffon. Lisaks ka Ühendkuningriikide mitmikraketiheitjat M270.
Pidupäev algab 23. juunil kell 7 lipuheiskamisega Narva linnuses, millele järgneb pärgade asetamine Narva Garnisoni kalmistul ja võidutule ühendamine. Võidutuli ühendatakse Tori kirikus süüdatud mälestustulest ja 22. juuni õhtul Narva Peetri platsil süüdatud muinastulest.

Päeva tippsündmus, paraad Narva Peetri platsil, algab kell 11 vabariigi presidendi saabumisega, kuid üksused hakkavad rivistuma juba pool tundi varem.
Narvas rivistuvad üles kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad Kirde maakaitseringkonnast. Platsil saab marssimas näha Kirde maakaitseringkonna snaiprirühma ja võitlusgrupi võitlejaid.
Liputoimkondadega osalevad paraadil Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja valveteenistus. Tänavused tuletoojad on Kaitseliidu parimad laskurid. Kaitseliidu küberkaitseüksus viib võidutule küberruumi, et seda oleks võimalik jälgida üle maailma.
Narvas marsivad ka Kaitseliidu partnerid politsei- ja piirivalveametist, vanglateenistusest ning päästeametist ja päästeliidust. Päästeliidu ridades osaleb paraadil ka Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupp "Märjad käpad".
Liitlasriikidest osalevad paraadil esindused Soomest, Leedust, Lätist, Taanist, Poolast, Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriikidest, Prantsusmaalt ja Rootsist.
Marsiviise mängivad kokku kolm orkestrit: Pärnumaa maleva orkester, Tallinna maleva ja Jõgeva maleva ühendorkester ning sõjamuuseumi sõjaväeorkester. Lisaks saab paraadil näha ka Sakala maleva torupilliüksust.
Laupäeva õhtul süüdati piirilinnas ka muinastuli, mis ühendatakse Tori kirikus süüdatud mälestustulega võidutuleks.
