Tänavusel õppusel Siil osaleb üle 13 000 kaitseväelase

Tänavusel õppusel Siil, mis toimub 5. kuni 23. maini erinevais paigus üle Eesti, osaleb rohkem kui 13 000 võitlejat.
Rahvusvahelise suurõppuse Siil eesmärk on kontrollida kaitseväe ja selle üksuste lahinguvalmidust, proovida järele kaitseväe võimekus reageerida ohustsenaariumile ning harjutada läbi liitlasvägede kiire ja suuremahuline siirmine Eestisse.
Samuti kontrollitakse õppusel reservväelaste valmisolekut ja värskendatakse nende sõjalist väljaõpet. Harjutatakse ka regionaalset sõjaliste ohtude tõrjumist.
Põhilised alad, kus Siil toimub, on Kirde-Eestis ja Kagu-Eestis. Lisaks harjutatakse tagala-ala tegevusi Lääne-Eestis.
Õppusel hinnatakse Eesti diviisi kuuluvate erinevate Eesti ja liitlasüksuste lahinguvalmidust.
Kaitsevägi selgitas, et selle aasta Siilil pööratakse erilist tähelepanu nii täiendavate liitlasüksuste sissetoomisele Eestisse kui ka nende üksuste vastuvõtmisele ja integreerimisele Eesti diviisi koosseisu koos viivitamatu lahingvalmiduse saavutamisega.
Õppusel Siil osalevad Eesti diviisi staap, 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, küberväejuhatus, toetuse väejuhatus, erioperatsioonide väejuhatus, merevägi, õhuvägi, Kaitseliit ning NATO eelpaigutatud staabielement (NATO Forward Integration Unit ehk NFIU) Eestis.
Õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid. Sõidukite liiklemine ja imitatsioonivahendite kasutamine tekitavad tavapärasest rohkem müra. Kahtlase eseme leidmisel tuleb teavitada õppusel osalejaid ja häirekeskust telefonil 112.
Toimetaja: Merili Nael