Serbia president toimetati USA-st naastes sõjaväehaiglasse

Serbia president Aleksandar Vučić toimetati laupäeval USA-st kodumaale naastes Belgradi sõjaväehaiglasse, teatas tema büroo, kuid ei avaldanud põhjust.
Serbia meedia teatel pidi Vučić kohtuma Floridas USA presidendi Donald Trumpiga, kuid oli sunnitud reisi pärast arstiga konsulteerimist kehva enesetunde tõttu pooleli jätma.
Kohe pärast Belgradis maandumist viidi ta sõjaväeakadeemia haiglasse, teatas presidendibüroo ja lisas, et täpsem info tema seisundi kohta avaldatakse hiljem.
Teade seab küsimärgi alla Vučići visiidi Serbia liitlasriiki Venemaale, kus ta pidi osalema 9. mai võidupüha pidustustel.
Veel neljapäeval lubas ta, et hoiab oma sõna Vladimir Putini ees ja ühineb umbes 20 teise maailma liidriga, kes plaanivad tähistada Teise maailmasõja lõpu 80. aastapäeva Vene režiimi juhiga.
Samuti langeb hospitaliseerimine ajale, mil Serbias käivad mitmendat kuud massimeeleavaldused seoses 16 inimese elu nõudnud Novi Sadi rongijaama katusevaringuga.
Üliõpilaste juhitud meeleavaldajad süüdistavad õnnetuses korruptsiooni ja halba järelevalvet.
Opositsioonitegelased nimetasid Vučići USA visiiti läbikukkumiseks, kuna ta ei kohtunud Trumpiga, ja avaldasid kahtlust, kas ta on päriselt haige.
"Ta püüab mätsida seda fiaskot kinni jutuga äkilisest terviserikkest, mis sundis teda tagasi Belgradi kiirustama. Ju siis Ameerika apteekides ravimeid ei ole," ütles 2022. aastal Vučići vastu kandideerinud Zdravko Ponoš, kes juhib tsentristlikku parteid Scrce.
Haiglaravi on Serbia liider vajanud ka varem – aastal 2019 hospitaliseeriti ta südameprobleemide tõttu.
Toimetaja: Marko Tooming
Allikas: AFP-BNS