Ida-Virumaal testiti tuulisel merel päästevõimekust
Ida-Virumaal Toila sadama lähistel toimunud merepäästeõppusel testisid elukutselised ja vabatahtlikud päästjad, politsei- ja piirivalveamet ning keskkonnaamet oma valmisolekut suvehooajaks. Osalejate sõnul toovad just ühisõppused kõige paremini välja need kohad, mida õppustevahelisel ajal on vaja parandada.
Enamik vee, inimese ja pahatihti ka alkoholi koosmõjus toimuvaid õnnetusi juhtub Ida-Virumaal siseveekogudel. Kuid lähtudes põhimõttest "raske õppustel, kerge päästmisel", korraldati ühisõppused Soome lahel keskusega Toila sadamas.
"Enne suveperioodi algust vaatame, kas kõik meie varustuselemendid vastavad sellele, mis peab olema, ja kas nad on töökorras," ütles
päästeameti ida päästetöö büroo juhataja Nikolai Põld.
Ühisõppusel osalesid elukutselised ja vabatahtlikud päästjad ning politsei- ja piirivalveameti ja keskkonnaameti töötajad.
"Mida rohkem osapooli, seda rohkem võib tekkida kommunikatsiooniprobleeme ja koostöökohti, mis vajavad lihvimist ja täiendamist. Võibolla ka mõne uue metoodika väljatöötamist. Mida rohkem osapooli, seda raskem on õppust korraldada," nentis keskkonnaameti Virumaa büroo juhataja asetäitja Janek Kuuse.
Samas on osalejate sõnul just ühisõppused parim koht kogemuste jagamiseks.
"Kõik saavad õppida üksteiselt, saavad palju uusi teadmisi. Ja tavaliselt on keegi mingis valdkonnas parem ning saab jagada oma kogemusi ja oskusi ning see ongi minu arvates hea. Me peaks tegema selliseid õppusi rohkem," ütles Nikolai Põld.
Ühisõppusele andis oma panuse ilm, mis oli piisavalt tuuline, et teha päästetööd võimalikult keeruliseks, seadmata samal ajal osalejate elu ohtu.