Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestis alustatakse haruldase tuurakala asustamisega

{{1381830120000 | amCalendar}}
ERR
ERR
Täna tehti algust haruldase atlandi tuura asustamisega Narva jõkke, et see kala Läänemere Eesti piirkonda tulevikus tagasi tuua.
Keskkonnaministeeriumi teatel on tuurakala praeguseks üks haruldasemaid ja kahjuks ka ohustatumaid liike. Tuura taasasustamiseks on praegu aga soodsad tingimused  - Narva jõe alamjooksu kvaliteet on teadlaste hinnangul tuura jaoks vastuvõetav.

Sarnaste töödega on alustanud ka Saksamaa ja Poola ning nende kogemus näitab, et tuura taasasustamine Läänemere piirkonnas võib olla edukas.

Tuura maimud asustatakse Narva jõkke koskede ja merevahelisse lõiku. Kalad on üheaastased ning pärit Kanadast, kus seda tuuraliiki veel säilinud on.

Vette lastakse 400 kalamaimu. 100 kala on märgistatud, et jälgida edaspidi Eestis vette lastud tuurakalade rändeid. Projekt läks maksma ligi 24 000 eurot.

Viimane teadaolev tuurapüük Läänemerel leidis aset Eesti vetes 1996. aastal, kui tabati 290 cm pikk ja 136 kilogrammi kaaluv isend.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: