Vaher: Interpol vahendab Venemaa taotlust ({{commentsTotal}})

Kross ja Vaher täna ajakirjanikele selgitusi jagamas ERR
Kross ja Vaher täna ajakirjanikele selgitusi jagamas ERR
Siseminister ja IRL-i liige Ken-Marti Vaher rõhutas, et Interpol ei ole ülemaailmne politsei, vaid andmevahetus- ja koostöö keskkond, mis vahendab hetkel Venemaa taotlust.
Täna ennelõunal selgus, et Interpoli lehel on avaldatud Krossi tagaotsimiskuulutus. Lehel on kirjas, et Krossi otsivad seoses piraatluse organiseerimisega taga Venemaa võimud.

Kuulutus avaldati väidetavalt eile. Venemaa on seoses kaubalaeva Arctic Sea juhtumiga Krossi otsinud juba ammu, kuid varem ei olnud Interpoli lehel kuulutust avaldatud.

Vaher rõhutas täna partei pressiüritusel, et Venemaa soovib poliitilise nõiajahiga mõjutada Tallinna valimistulemust.

"[Venemaa] kasutab selleks kõiki võimalusi ja nüüd me näeme siis seda 48 tundi enne suveräänse riigi kohalikke valimisi," lisas ta.

"Me loodame, et see on teistsuguse mõjuga - annab inimestele jõudu sellele vastu seista," rääkis Vaher.

Tema sõnul on Krossi tagaotsimiskuulutuse avaldamisega seoses kavas kasutada rahvusvahelisi kanaleid.

"Me teeme riigina kõik selleks, et Vene Föderatsioonile vastu astuda, mis puudutab nii Euroopa Liitu kui ka Interpoli esindajaid," rõhutas minister.

Samas märkis ta, et enne esmaspäeva on ilmselt keeruline selles küsimuses selgust saada.

"Veelgi kummalisem on see, et kuulutuse ülespanek toimus ajal, kui kõik Interpoli tippjuhid on kas lennukis või juba jõudnud Kolumbiasse, kus toimub rahvusvaheline konverents."

Toimetaja: Oliver KahuHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: