Politseitöötaja: Krossi sattumist Interpoli lehele peaks selgitama Vene võimud ({{commentsTotal}})

Interpol
Interpol
Eerik-Niiles Krossi juhtumi puhul ei maksaks nii palju tähelepanu pöörata tagaotsimiskuulutuse avaldanud Interpolile, vaid riigile, kes on kogu tagaotsimise initsiaator, ütles keskkriminaalpolitsei kriminaalteabe büroo juhi asetäitja Reijo Valgjärv.
Interpol avaldas päev enne valimisi Eerik-Niiles Krossi tagaotsimiskuulutuse ning Valgjärv rääkis "Ringvaates", et juhtunu kahjustab tema hinnangul mitte Interpoli, vaid Venemaa mainet, sest nii Krossi tagaotsimise kui kas või Interpoli lehele pandud pildi valiku on teinud just Vene võimud.

"Tagaotsimise otsustab initsiaatorriik ise. Kõigepealt peavad olema täidetud tingimused siseriiklikuks tagaotsimiseks ehk peab olemas olema omaenda riigi kohtuniku vahistamismäärus selle isiku suhtes. See alles loob õigusliku aluse, et võib isiku sisestada Interpoli tagaotsitavate isikute andmebaasi," selgitas ta.

Miks Kross sellesse nimekirja sattus, tuleb Valgjärve sõnul küsida Venemaa ametivõimude käest ning seda on ka korduvalt küsitud.

"Me ei ole lõplikke selgitusi selle kohta tegelikult saanud. Kas ta sinna jääb - me loodame, et mitte. Meie seisukoht on loomulikult, et ta ei peaks seal olema, ja me teeme ka kõik, et ta sealt võimalikult varsti kustutataks," sõnas politsei esindaja.

Kui Kross sõidaks praegu mõnda välisriiki, sõltuks Valgjärve sõnul juba konkreetsest riigist, kas ta otsustab Interpoli kaudu vahendatud Venemaa eelaresti palve täita.

Valgjärv märkis, et Interpoli süsteem on siiski hea ja toimiv ning selle abil on aastate jooksul palju isikuid tabatud.

"Meile on ta vajalik tööriist. Antud juhtumi puhul ei maksakski niivõrd palju tähelepanu pöörata Interpolile kui organisatsioonile, kuivõrd hoopiski riigile, kes on kogu selle tagaotsimise initsiaator," rõhutas ta.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: