Narva tööstusparkidest loodetakse tööd kolmele tuhandele inimesele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR
ERR
Narva tööstuspargid võivad paari aasta pärast anda piirilinnas rohkem tööd, kui mõne aasta eest hingusele läinud Kreenholmi tekstiilitööstus.
Täna avas Narva logistika- ja tööstuspargis oma logistikakeskuse "A+" Saksa firma Febest, kuu aega tagasi hakkas tööle osaühingu Estin Warehousing logistikakeskus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esimesed logistikakeskused läksid omanikele maksma viis miljonit eurot ja mõlemad pakuvad tööd paarikümnele inimesele.

Ida-Viru tööstusalade arendamise sihtasutuse juhatuse esimees Teet Kuusmik on aga kindel, et järgmise aasta lõpus töötab Narva tööstusalal üle seitsmesaja inimese.

"Tänase seisuga on meil avatud kaks esimest logistikakeskust, kaks väiksemat ettevõtet on alustanud oma tööstuste ehitamist ja vundamendid on valmis. Paari kuu pärast on plaanis alustada paari suurema ettevõtte ehitust ja järgmise aasta lõpus peaks siin olema 600-700 töökohta," selgitas Kuusmik.

Narvas on neli suurt tööstusparki ning kokku võib neis saada tööd umbes kolm tuhat inimest.

"See on logistiliselt hea koht, piir on lähedal, Peterburi on 150 kilomeetrit ja Moskvasse 750 kilomeetrit. Samuti mõjutas meie valikut kohalike juhtide hea suhtumine," rääkis OÜ Febparts logistikadirektor Sergei Kudrjavtsev.

Täna avatud logistikakeskuses kohtuvad Euroopa Liit, Venemaa, Valgevene ning Kasahstani tolliliit ja Hiina. Nendes ladudes komplekteeritakse Hiinas ja Saksamaal toodetud autovaruosad ning saadetakse SRÜ ja Euroopa Liidu tellijatele. Esialgu tegeleb sellega 18 inimest, kuid peatselt lisandub veel kümme töökohta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: