Jäämurdja Tarmo tähistab 50 teenistusaasta juubelit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Postimees/Scanpix
Postimees/Scanpix
Jäämurdja Tarmo 50. teenistusaasta täitumise tähistamiseks korraldab veeteede amet täna rahvusvahelise jäämurdekonverentsi.
Konverentsil tehakse kokkuvõte möödunud jäämurdehooajast, käsitletakse talvise navigatsiooniga seotud teadus- ja arendustegevust, klimaatilisi tingimusi, jäämurdjate ajalugu, tänapäeva ja tulevikutrende.

Ülevaate jäämurdetöödega seonduvast annavad eksperdid Eestist, Soomest, Rootsist ja Venemaalt.

Veeteede ameti peadirektori Andrus Maide sõnul on jäämurdja Tarmo 50. teenistusaasta täitumine veeteede ameti ja kogu Eesti jaoks tähtis sündmus, kuna maailmas ei leidu kuigi palju nii heas seisukorras sellises vanuses jäämurdjaid, mis veel edukalt suudavad oma teenistusülesandeid täita, olles viimase ajani riigi põhijäämurdja.

"Siinkohal kiidan ma jäämurdja Tarmo meeskonda, nii endisi kui ka praegusi Tarmol teeninud mehi-naisi, kes on laeva nii hästi hoidnud, et see sedavõrd pikka aega on jaksanud oma rasket ülesannet täita ja teeb seda loodetavasti ka edaspidi," märkis Maide.

Samas lisas ta, et rahuldaval tasemel jäämurdeteenuse pakkumiseks vajab Eesti Soome lahe sadamate lahtihoidmiseks vähemalt kaht jäämurdjat.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: